ביקורת ספר: "שרלוק הולמס והפרחחים מרחוב בייקר – חקירה מס' 2: המקרה המוזר של האיש שעלה באוב" מאת טרייסי מק ומייקל סיטרין

שרלוק הולמס והפרחחים מרחוב בייקר - חקירה מס' 2 - המקרה המוזר של האיש שעלה באובבסדרת הספרים החדשה הזו מככבים הבלש המפורסם של אנגליה, שרלוק הולמס, עוזרו הנאמן ד"ר ווטסון וחבורת נערים צעירים חסרי בית בגילאי 10-14 הנקראים "הפרחחים מרחוב בייקר" העוזרים לשרלוק הולמס לפתור תעלומות תמורת תשלום קט. בספר זה מסופר על בחורה צעירה בשם אלזה הוף שהשתתפה עם דודתה העשירה בסיאנס, שבמהלכו הדודה מתה מהתקף לב. הבחורה מבקשת מהבלש הידוע לברר האם הסיאנס היה אמיתי או מאחז עיניים. במהלך החקירה מישהו מאיים על חייה של אלזה והנערים מגלים שהבית שבו התרחש הסיאנס הוא אחוזה מסתורית ומפוארת שיש בה הרבה מסדרונות, מרתפים נסתרים ומקומות מסתוריים.

טרייסי מק ומייקל סיטרין, בעל ואישה אמריקאיים (היא סופרת ילדים והוא עו"ד וחובב מושבע של סיפורי שרלוק הולמס), רקחו סיפור בלשי המתאים לבני נוער שאוהבים מתח. הספר קריא מאוד, ומודפס באותיות גדולות וברורות ובשפה פשוטה.

אהבתי את הספר וקראתי אותו מרותקת, בנשימה עצורה, למרות שבאופן מוצהר הוא מכוון לקהל יעד צעיר בלבד. הקריאה החזירה אותי אחורה לילדותי, בה הייתי קוראת את סדרות המתח של אניד בלייטון, השביעייה הסודית, החמישיה הסודית, חבורת הבלשים והכלב וכן את דני דין, ועשה לי חשק לקרוא עוד ספרים כאלה.

בשורה התחתונה: סיפור מתח עוצר נשימה. מומלץ בעיקר לבני נוער מגיל 9 ומעלה, אבל מבטיח קריאה מהנה גם למבוגרים.

שרלוק הולמס והפרחחים מרחוב בייקר – חקירה מס' 2 – המקרה המוזר של האיש שעלה באוב / טרייסי מק ומייקל סיטרין, מאנגלית: מיכל אסייג, הוצאת מטר, 154 עמודים. מאמר מאת דפנה תגר.כתיבת תגובה