ביקורת ספר: "הסופרימס בדיינר של ארל" מאת אדוארד קלסי מור

הסופרימס בדיינר של ארל אדוארד קלסי מור כריכת הספר בעברית"הסופרימס בדיינר של ארל" הוא רומן הביכורים של אדוארד קלסי מור, נגן צ'לו אפרו-אמריקאי ידוע. לספרי ביכורים יש לפעמים נטייה להיות ספרים מבריקים וגאוניים. הספר הזה בהחלט שייך לקטגוריה הזאת.

הרומן עוסק בשלוש נשים לאורך חייהן, החל מתקופת התיכון. השלישייה המהודקת הזאת זכתה לכינוי – "הסופרימס". לא משנה מה קורה, ביום ראשון הן תמיד נפגשות בדיינר אכול כפי יכולתך של ארל. שלוש הנשים שונות זו מזו לחלוטין – בגישתן לחיים, במצבן המשפחתי ובעיקר באופי ובאמונה, ועם זאת הן החברות הכי טובות שנמצאות שם תמיד זו בשביל זו, מוכנות להגיד את הדבר הנכון בזמן הנכון, גם אם זה זה לא מה שהכי רוצים לשמוע. זהו סיפור על חברות אמת שחוצה הבדלים. יש לציין גם עוד תוספת אחת חביבה – הדמות הראשית היא בעלת כישרון משפחתי ייחודי (שלא אפרטו מחשש לספוילר).

אורכה של העלילה פשוט מושלם, זה לא מסוג הספרים שהתארכו טיפונת יותר מדי ונמאסו באמצע. העלילה כל הזמן משתנה כי החיים כל הזמן משתנים, מה שיוצר עניין מתמיד.

אחרי הקריאה של הספר ואף במהלכו הרגשתי צורך עז לחייך ולחלוק את הספר הטוב הזה עם חברות, כי הוא עוסק בחברות, וכיף לחלוק דברים טובים עם חברים טובים. אפילו חילקתי כמה עותקים של הספר במסגרת מתנות החג.

מילה לפני סיום: הכריכה של הספר היא אחת היפות שנמצאות היום בחנויות הספרים, ואני מאוד שמחה שההוצאה בחרה להישאר עם העיצוב המקורי, המלא בצהוב אופטימי והמציג דמויות של שלוש נשים, שכן בסופו של יום זהו סיפור על נשים, חברות ואופטימיות. קהל היעד של הספר הוא אנשים שיש להם חברים טובים או היו רוצים חברים טובים – ומי מאיתנו לא היה רוצה?

בשורה התחתונה: מומלץ בחום!

הסופרימס בדיינר של ארל / אדוארד קלסי מור, הוצאת ידיעות ספרים, מאנגלית: גיל שמר, 367 עמודים. מאמר מאת ויולטכתיבת תגובה