ביקורת ספר: "אהבה בצל עץ העוזרד" מאת איי מי

אהבה בצל עץ העוזרד איי מי כריכת הספר בעברית"אהבה בצל עץ העוזרד", רב המכר מאת איי מי, מבוסס על זיכרונות שכתבה גיבורת הספר ג'ינג צ'יו ומספר על סין בתקופת המהפכה הקומוניסטית בשנות השבעים ועל חיי היומיום של הסינים. את הזיכרונות האלו הפכה מי לסיפור אהבה מרגש ביותר.

צ'יו היא נערה חכמה אך מאוד תמימה הלומדת בתיכון. היא נשלחת לכפר לכמה חודשים מטעם בית ספרה, ושם היא מכירה בחור צעיר המבוגר ממנה בכמה שנים. אותו בחור מחזר אחריה, והיא נמשכת אליו ומתאהבת בו, זאת למרות שבגלל תמימותה הרבה היא אינה מבינה את המצב ואינה יודעת לאל נכון מה עושים.

הספר שווק כ"רב המכר הגדול של סין", ובצירוף עם התקציר שהופיע בכריכה האחורית העלה בי ציפיות לספר מרתק על תרבות זרה. בפועל לא נרשמו אכזבות: איכות הכתיבה גבוהה למרות שהקריאה זורמת, וגם העלילה מצדה מעניינת ומקורית, ואפילו מבוססת בחלקה על עובדות, כך שהיא אמינה. מוצעים לקוראים קטעים מצחיקים, מרגשים ומפחידים, והמגוון הגדול לספר אחד מוסיף מאוד לחוויית הקריאה.

נהניתי מאוד לקרוא את הספר. בהתחלה חששתי שהספר יתמקד בצד הפוליטי של המהפכה ויתגלה כרומן היסטורי משעמם, אך ככל שהתקדמתי בקריאה העלילה הפכה לסוחפת ומרגשת, ועל אף אורכו – ארבע מאות עמודים – לא רציתי שייגמר. ממליצה לכל אוהבי הקריאה – לא תצטערו.

אהבה בצל עץ העוזרד / איי מי, הוצאת ידיעות ספרים, 2013, 397 עמודים, מסינית: אילת סצ'וק. מאמר מאת דפנה ת.תגובה אחת

  1. […] ביקורות על הספר: אהבה בצל עץ העוזרד – "אנשי הספר", מרץ 2013 […]

כתיבת תגובה