ביקורת ספר: ס.י.ק.ר.ט מאת ל' מארי אדליין מצליח לעסוק בסקס בעדינות ובתרבותיות

סיקרט ל' מארי אדליין כריכת הספר בעבריתגיבורת הספר היא קאסי רובישו, מלצרית אלמנה בת 35. בגיל 29 נסתיימו נישואיה האומללים לסקוט, שנהג להשתכר ולהכותה, בגלל מותו הפתאומי מדום לב. קאסי מתפקדת על אוטומט: עבודה, בית וחוזר חלילה. היא מלאה ברגשי נחיתות, חסרת חיוניות ושמחת חיים. דירתה נמצאת במגדל המכונה "מגדל הרווקות" ומזה חמש שנים ויותר לא קיימה יחסים.

כאשר קראתי את העמודים הראשונים הייתה לי תחושה שמן המקום הנמוך הזה יכולה קאסי רק לעלות. שאלתי את עצמי מה יהיה הטריגר שיביא את השינוי.

מסתבר שצדקתי. מחברת עם ראשי תיבות של לקוחה בבית הקפה נמצאת על ידי קאסי על הרצפה, מתחת לשולחן בו ישבה הלקוחה. כאזרחית טובה, פותחת קאסי את המחברת על מנת לחפש כיצד להחזיר אותה לבעליה. מה שהיא מוצאת שם בקריאת העמודים הראשונים בלתי צפוי בעליל.

חוויותיה האינטימיות של בעלת המחברת, המתוארות בצורה יוצאת מן הכלל, מסעירות את קאסי, מעוררות ומגרות אותה. היא מחפשת דרך כיצד להשיב את המחברת לבעליה מבלי שיתגלה שקראה בה. הדרך המסורבלת בה היא בוחרת נכשלת, אך מתברר לה שהמחברת לא נפלה במקרה. היא הייתה מיועדת לה!

קאסי "סומנה" על ידי אגודת ס.י.ק.ר.ט, אגודה על טהרת הנשים, אשר מטרתה להשיב לחיים מלאים נשים כמו קאסי אשר השלימה עם חיים כבויים וחסרי טעם בגיל כה צעיר.

הספר סובב סביב נושא המין אולם כתוב בלשון נקייה, עדינה ותרבותית, ולא גולש אף פעם לגסויות וזילות (מה שאי אפשר לומר על "חמישים גוונים של אפור"). הסיפור כתוב בגוף ראשון המעורר אמפתיה והזדהות, ותרגומו לעברית של אסנת דוד מעולה. ראוי להחמיא גם לעיצוב הכריכה המיוחד, המסתורי והמסקרן.

מומלץ בהחלט.

ס.י.ק.ר.ט / ל' מארי אדליין, מאנגלית: אסנת דוד, הוצאת כנרת-זמורה-ביתן, 223 עמודים. מאמר מאת יונה דורון.כתיבת תגובה