ביקורת ספר: "נערת החודש" מאת אודרי קארלן

נערת החודשסיפור ידוע אודות ג'ורג' ברנרד שו מספר על שיחה שהיתה לו עם אישה מכובדת אותה פגש במסיבה. במהלך דיון בנושא כסף, שאל אותה האם תהיה מוכנה לשכב עמו תמורת מיליון לירות שטרלינג. "תמורת מיליון אני מסכימה", השיבה האישה, ואז שאל אותה המחזאי האם תיאות לשכב עמו תמורת עשרה שילינג. "מה אתה חושב שאני?!" התרתחה האישה, ועל כך ענה לה: "לאחר שכבר הסכמנו מה את, נותר רק להתווכח על המחיר".

בהתאם לכך, מיה סנדרס, גיבורת הספר, היא זונה היודעת את מחירה: מיליון דולר, כסך חובו של אביה למאפיונר בגין חובות הימורים. כדי לכסות על חובו של אביה, וגם כדי לממן את לימודיה של אחותה הבתולה בקולג', מיה הופכת לנערת ליווי יוקרתית דרך סוכנות הליווי של דודתה (!). מדי חודש עליה להתלוות לגבר תמורת 100 אלף דולר. היא אינה מחוייבת לשכב איתו, אבל אם תעשה כן, תקבל בונוס של 20%.

ולאילו גברים היא מגיעה? האם חרמנים זקנים ומכוערים, שבקושי מתפקדים במיטה? לא ולא. הגבר הראשון הוא "מעדן גברי": תסריטאי, גולש ועשיר, חטוב ושרירי בעל יכולות בלתי נגמרות במיטה. הוא כמובן מתאהב בה ומעוניין לשלם את חובו של אביה, אבל לא – האצילות מחייבת. אני אשכב את דרכי לכסות את החוב. הגבר השני הוא אמן צרפתי (אך לא מיוסר). באופן לא מפתיע, גם הוא מדהים ביופיו ובעושרו, ובאותה מידה מדהים במיטה. הוא יצייר ויצלם אותה לבושה וערומה, וזאת בין זיון אחד למשנהו.

כך זה ממשיך, תוך פגיעה בכל קלישאה אפשרית ואימוץ סגנון של רומן משרתות / חמישים גוונים של אפור. ככזה, הוא לא חוסך בתיאורים מיניים שיורדים, תרתי משמע, לפרטי פרטים, תוך התמקדות ציורית בכל איבר גוף ובכל תנועה קטנה. אם אתם נגמלים מפורנו ומחפשים אמצעי לנחיתה רכה למציאות, זה הספר בשבילכם. אם לא – לכו כבר על הדבר האמיתי, לוקח פחות זמן.

נערת החודש / אודרי קארלן, תרגום: מור רוזנפלד, ידיעות אחרונות 2016, 374 עמודים. // ישראל כורםכתיבת תגובה