ביקורת סרט: Rush מומלץ בחום, וממש לא רק לגברים

ראש rush פוסטר הסרטלא הייתי מאמינה שסרט על מרוצי מכוניות יעניין וירגש אותי כל כך, אבל הבמאי רון הווארד ("נפלאות התבונה", "צופן דה וינצ'י") וצוות השחקנים המוכשר הצליח לעשות לי את זה לגמרי.

עלילת הסרט מתמקדת בימים הגדולים אך המסוכנים של מרוצי הפורמולה 1, אי שם באמצע שנות השבעים של המאה הקודמת. הסיפור מסופר מנקודת מבטו של נהג המרוצים האוסטרי ניקי לאודה, ומתמקד ביריבותו המרה מול הנהג הבריטי ג'יימס האנט. ניקי לאודה, בגילומו של דניאל ברוהל המוכשר, היה טיפוס קפדני, משעמם ומעצבן למדי, ניגודו המוחלט של האנט, אותו מגלם כריס המסוורת' המוכיח שיש בו הרבה מעבר לפרצוף יפה. האנט היה נהג שחי על הקצה, רדף נשים, שתייה וסמים, ובז לאורח החיים השמרני של יריבו בעל פני העכבר.

יריבותם המרה הגיעה לשיאה בעונה המהוללת של 1976, בה שניהם היו מוכנים לתת הכול, ולסכן הכול בכדי לזכות בתואר הנכסף של אלוף העולם.

בניגוד למצופה, הסרט הוא הרבה מעבר לדרמת ספורט שגרתית. הוא גם דרמה אנושית מותחת, מרגשת ועוצרת נשימה, פשוטו כמשמעו. שני השחקנים כל כך משכנעים שקשה ממש להאמין שהם לא באמת נהגי מרוצים מכורים. יתרה מזאת, התסריט, שכתב פיטר מורגן המוכשר ("המלכה", "המלך האחרון של סקוטלנד") הוא מורכב, מתוחכם ומצליח להציג גיבורים שהם גם גדולים מהחיים אך גם מאוד אנושיים, קטנוניים ומלאי חסרונות כרימון.

בשורה התחתונה: סרט שהוא הנאה גדולה גם למי שמעולם לא שמע על מרוצי מכוניות. ובהחלט לא לגברים בלבד.

ראש / Rush, במאי: רון הווארד, שחקנים: כריס המסוורת, נטלי דורמר, דניל ברוהל, ארה"ב 2013, 123 דקות. מאמר מאת שירה סובל.כתיבת תגובה