הופעה מדהימה, סיפור חלש: על הסרט ״מטאליקה – Through The Never״

מטאליקה Metallica Through the Never"מטאליקה – Through The Never" מתעד הופעה חיה של מטאליקה בתלת מימד מסחרר ובסאונד מטריף חושים. איכות הצילום המופלאה גורמת לחוויה להרגיש הכי קרוב להופעה חיה שאפשר, ואולי אף יותר. הצופה יכול לחוות כל טיפת זיעה, כל פרצוף וכל ריף גיטרה מקרוב. אין ספק שארבעת המופלאים נותנים את כל הנשמה, הבמה מרהיבה, האפקטים עוצרי נשימה וכל מעריץ של מטאל בכלל ושל הלהקה בפרט יזכה לחוויה אנרגטית ומרגשת.

הצד החלש יותר של הסרט הוא סיפור העלילה המיותר למדי. בהחלט היה אפשר להסתפק בחוויית ההופעה עצמה, אך הבמאי נמרוד אנטאל בחר לשבץ בין (ולעיתים במהלך) השירים מעין סיפור עלילה סוריאליסטי והזוי למדי, על בחור צעיר בשם טריפ (דיין הינאן), שנשלח בתחילת ההופעה להביא חפץ חשוב ממשאית תקועה. אך טריפ נתקע במעין טריפ, ותוך כדי מסעו בעיר הוא חווה כל מיני אירועים אלימים ומפחידים, שקשורים באופן כזה או אחר לתכנים ולסימבוליקה של הלהקה. לבסוף הוא אכן מצליח למצוא ולהביא את החפץ העלום, שנמצא בתוך תיק עור, אך אנו הצופים לא נחשפים לפשר התעלומה. האם מדובר בנשמתו של הבסיסט המנוח קליף ברטון? רק לבמאי ולאלוהים הפיתרונים.

אולי מעריצי הלהקה המושבעים, שמכירים כל שיר וכל קליפ, ימצאו יותר עניין בחוויה ההזויה שעוברת על טריפ בעיר ההרוסה בין שוטרים נושאי אלות למפגינים אלימים, אנשים תלויים ופרש אחד מפחיד במיוחד, שחובש מסכת גז ורודף אחרי טריפ ההמום. לצופה הממוצע איך צורך בכך. למרות זאת, כסרט מוזיקלי שבא לתעד הופעה של אחת מלהקות המטאל הגדולות בעולם שחיה, נושמת ובועטת רוק כבד כבר יותר משלושים שנה, זהו עדיין סרט מרשים ומהנה ביותר.

מטאליקה – Through The Never, במאי: נמרוד אנטאל, שחקנים: דיין הינאן, חברי מטאליקה: ג'יימס הטפילד, לארס אולריך, קירק האמט, רוברט טרוחיו, ארה"ב 2013, 93 דקות. מאמר מאת שירה סובל.

 כתיבת תגובה