ביקורת סרט: ״הטעות הגדולה״, בכיכובו של וינס ווהן

הטעות הגדולה פוסטר הסרטמה קורה למוביל בשר לא יוצלח ושקוע בחובות אשר מגלה יום בהיר אחד שהוא אביהם הביולוגי של לא פחות מ533 ילדים, תוצאה של מספר אינטנסיבי למדי של תרומות זרע אותן נתן לפני כעשרים שנה?

דייויד ווזניאק (וינס ווהן) עובד במפעל הבשר המשפחתי. חברתו השוטרת בהיריון והיא מטיחה בו ש"אין לו חיים", חברו הטוב ביותר ממליץ בדחיפות על הפלה ואחיו השמנמן טוען שאבהות היא החוויה הכי טובה בחיים. בינתיים רודפים אחרי דיויד הלוזר גם כמה גובי חובות אלימים. וכאילו שזה לא מספיק, עורך דין שצץ בביתו מבשר לו כי 142 ילדים שהוא אביהם הביולוגי הגישו תביעה כנגד מעבדת הפוריות והם משתוקקים להכיר אותו.

אירוע סביר והגיוני זה מהווה את קרש הקפיצה לדיון די שמרני וסנטימנטלי באבהות ובמשפחתיות א-לה אמריקה הלבנה והכאילו ליברלית. הסרט מנסה לרקוד על כל החתונות, ויחד איתו גיבורנו האומלל מנסה באמת ובתמים להכיר ולהיות אביהם של 142 אנשים ונשים צעירים מכל הסוגים, הגוונים והמינים, לתחזק את מערכת היחסים עם חברתו ההרה, לשלם את חובותיו וגם להוביל משלוחי בשר מדי פעם.

מי שיצפה לקומדיה מטורפת בסגנון "לדפוק חתונה" המוטרף יצא מאוכזב למדי; זו אמנם לא דרמה משפחתית קורעת לב, אך גם לא קומדיה קורעת מצחוק. רק סרט חביב וסימפטי לצופים שלא יגיעו עם ציפיות גבוהות מדי. סרט לכל המשפחה, אפשר לומר.

Delivery Man / הטעות הגדולה, במאי: בן סקוט, שחקנים: וינס ווהן , כריס פראט, קובי סמולדרס. ארה״ב 2013, 103 דקות. מאמר מאת שירה סובל.כתיבת תגובה