ביקורת סרט: ארנולד שוורצנגר נכנס (שוב) לתפקיד האהוב עליו ב״חבלה״

חבלה פוסטר הסרט sabotageארנולד שוורצנגר כבר בן 67, הייתם מאמינים? ועדיין הוא מתעקש משום מה לגלם תפקידים ראשיים בסרטי פעולה הוליוודיים מהסוג הישן וה… בינוני למדי. ב"חבלה" הוא מגלם את דמותו הקשוחה והמסוקסת של ג'ון "בריצ'ר" וורטון, המפקד האמיץ, הנועז והנאמן לאין קץ של כוח מבצעים מיוחדים ביחידה ללוחמה בסמים. הוא מפקד על חבורה פרועה למדי של לוחמים מקועקעים בעלי פה מלוכלך (וגם לוחמת אחת), שפועלים תחת מסווה בעולמם האלים והמזוויע של סוחרי סמים מהגיהינום.

הסיפור מתחיל כשג'ון ופיקודיו מחליטים לשדוד סכום קטן וצנוע (עשרה מיליון דולר בלבד) מאחד הקרטלים המקסיקנים המפחידים ביותר; אך כשהם באים לאסוף את השלל המוסתר, הכסף נעלם. נוסף לאכזבה הקשה, המזימה מתגלה והם גם מושעים מפעילותם המשטרתית, וכאשר הם כבר מוחזרים לעבודה – מסתבר שמישהו רע במיוחד מתחיל לחסל אותם, אחד אחרי השני, באופנים מזוויעים וגרפיים במיוחד, כולל שלל קלוזאפים על גופות מעוותות. כעת עליהם לגלות במהרה מי עומד מאחורי החיסולים, לפני שיהיה מאוחר מדי.

למרות שהוא כבר מיליון שנה בארה"ב, כיהן כמושל קליפורניה ואף נישא לבת ממשפחת קנדי, שוורצנגר עדיין מדבר במבטא אוסטרי ומגלם בדיוק את אותו תפקיד שהוא גילם בשנות ה-80' וה-90' הרחוקות של המאה העשרים. האיש פשוט מת להיות קאובוי אמריקאי קשוח והוא יעשה הכול כדי למצוא סרטים שיאפשרו לו לבצע את התפקיד הזה שוב, ושוב, ושוב. רק שהפעם הוא מוקף בחבורה גסה ואלימה למדי של שחקנים שבעיקר יורים, מרביצים ומקללים. בקיצור נמרץ, סרט אקשן הוליוודי שגרתי למדי, אלים מאוד ולא מחדש הרבה. מתאים יותר לצפייה בטלוויזיה בבית על בירה ופיצוחים.

חבלה (Sabotage), במאי: דיויד אייר, משחק: ארנולד שוורצנגר, סם וורתינגטון, טרנס הווארד, ארה"ב 2014, 109 דקות. מאמר מאת שירה סובל.כתיבת תגובה