ביקורת סרט: ״ספיידרמן המופלא 2״ מופלא

ספיידרמן המופלא 2 פוסטר הסרטאפתח בווידוי קטן: מבין כל גיבורי העל ספיידרמן הוא הגיבור האהוב עליי. הוא לא ניצול מכוכב אחר כמו סופר מן, הוא לא מיליונר מיוסר כמו באט-מן, הוא גם לא אל תכול עיניים ומסוקס כמו תור. אך ספיידרמן, הלא הוא רק פיטר פארקר, הוא אחד משלנו. נער ממוצע שאוהב עד אין קץ את דודתו מיי, מתגעגע בכל ליבו להוריו המתים ומאוהב בגוון החמודה (אמה סטון), התלמידה המצטיינת של השכבה, למרות שאביה דרש ממנו לוותר על הקשר ביניהם דקות ספורות לפני מותו. אה, והוא גם נעקץ במקרה על ידי עכביש מהונדס המקנה לו כמה כוחות על בהם הוא משתמש כדי להילחם בפשע. ואת כל זה הוא עושה בחן, בקלילות ובחוש הומור, תוך שהוא לובש חליפה שהוא תפר בעצמו! רק על זה מגיע לו המקום הראשון בפנתיאון גיבורי העל.

בסרט השני בסדרת ספיידרמן המופלא, פיטר פארקר (אנדרו גארפילד) מתחקה אחר גורלם של הוריו, שנעלמו לאחר שנטשו אותו אצל דודו ודודתו ולאחר מכן נהרגו בתאונת מטוס מסתורית. כמו כן, הוא מחדש את הקשר עם חבר ילדותו הארי אוסבורן (דיין דיהאן), ששב לעיר בכדי לתפוס את מקומו של אביו הגוסס והמרושע בראש תאגיד אוסקורפ הכל יכול. בנוסף, עליו להתמודד עם יריב חדש ומפחיד,  אלקטרו (ג'יימי פוקס), נבל מרשים למדי אך גם טראגי אשר עקב תאונה ביזארית למדי נפל לבריכת צלופחים מהונדסים גנטית (כמובן!) והפך לכוח טבע מרושע ובלתי נשלט. טוב, אסור לשכוח שזו סדרת סרטים המבוססת על קומיקס ואי אפשר לצפות כאן ליותר מדי היגיון.

אז היגיון אולי אין אבל אקשן מצוין, פעלולים מעולים והרבה הומור יש ובשפע. אהבתי במיוחד את העיצוב של הסרט המשלב את המראה העדכני של ניו יורק עם ויז'ואל גותי המתכתב עם הקומיקס הותיק. גם מי שלא ראה את הסרט הראשון יוכל ליהנות מחוויה קצבית, מותחת ופשוט כיפית. זהו סרט קיץ במיטבו: אולי קצת ארוך מדי עקב ריבוי העלילות – חצי שעה פחות היתה רק מיטיבה איתו – אבל עדיין מדובר בחוויה קולנועית מושקעת, מהוקצעת ומהנה ביותר (ובגירסת התלת מימד ועל מסך האיימקס החוויה אף כפולה ומכופלת).

ספיידרמן המופלא 2 / The Amazing Spider-Man, בימוי: מארק ווב, ארה"ב 2014, 142 דקות. // שירה סובלתגובה אחת

  1. אחלה בלוג ספיידרמן גם הגיבור האהוב עליי בגלל הסיבות שצוינו

כתיבת תגובה