ביקורת סרט: ״רובוטריקים 4: עידן ההכחדה״ הוא לא יותר מפרסומת ענקית ומענה לצעצועי ילדים

רובוטריקים 4 פוסטר הסרט עידן ההכחדהברוכים הבאים לחלק הרביעי במסע הפרסום הענק לצעצועי ילדים, הנקרא סדרת הרובוטריקים. והפעם, שאיה לה-בף מוחלף במארק וולברג בתפקיד קייד ייגר, ממציא כושל אך חכם, אמיץ, פטריוט וגם אבא נהדר לניקולה פלץ הסקסית והלבושה במכנסונים קצרצרים, שבוחרת משום מה בנהג מירוצים סקסי ומסוקס (ג'ק ריינור) בתור חבר. השלישיה ההזויה הזאת נמצאת במנוסה לאורך כל הסרט בגלל שאבאל'ה ניסה לתקן את הרובוטריק הענק בצבעי דגל ארה"ב, הלא הוא אופטימוס פריים, לאחר שבטעות חשב שהוא משאית ישנה – ומי רודף אחריהם? השאלה הנכונה היא מי לא? סוכני סי.אי. איי אכזריים ומושחתים, מדען רודף בצע, צייד ראשים מעולם אחר ועוד כהנה וכהנה.

נשמע מבולבל ולא הגיוני? ובכן, זה באמת מבולבל ולא הגיוני. בין הריצות, הפיצוצים, היריות ומרדפי המכוניות (ופיצוצים, כבר הזכרתי?) קשה להבחין באיזושהי עלילה שיש בה משהו שמזכיר היגיון, או רצף סיפורי. והזוועה הממוסחרת והיקרה להחריד הזו (165 מיליון דולר?!) נמשכת כמעט שלוש שעות רצופות! של ריצות, יריות, פיצוצים, מרדפי מכוניות ועוד כמה סוגים שונים ומשונים של פיצוצים. והחלק הכי נורא הוא שאחרי שעתיים שלמות, כשנדמה שהסבל כבר מיצה את עצמו והסרט עומד להסתיים, מייקל ביי האכזר לוקח אותנו להונג קונג לעוד ארבעים וחמש דקות של ריצות, יריות, פיצוצים, מרדפי מכוניות, זיקוקי די נור ושיא השיאים, אופטימוס פריים רוכב על דרקון רובוטי! אלוהים, מה עשיתי שזה מגיע לי?! אפילו הילד בן התשע כבר לא עמד בזה יותר.

בקיצור, לכו לדרקון הראשון שלי 2, צפו במונדיאל, לכו לעזור לזקנות לחצות את הכביש – הכול, אבל הכול, רק אל תלכו לסרט הזה.

רובוטריקים 4: עידן ההכחדה / Transformers 4: Age of Extinction, בימוי: מייקל ביי, משחק: מארק וולברג, ניקולה פלץ, ג'ק ריינור, ארה"ב 2014, 165 דקות. // שירה סובלכתיבת תגובה