ביקורת סרט: אפילו הדמויות מבולבלות מהתסריט של ״הרפתקאותיו של קפטן הרלוק״

קפטן הרלוק"הרפתקאותיו של קפטן הרלוק" הוא סרט אנימה המבוסס על סדרת מאנגה ותיקה מאוד, שגם עובדה לסדרת טלוויזיה מצליחה ולסרט נוסף משנת 2010. הוא מספר על הרפתקאותיו של גיבור, או בעצם אנטי גיבור, בשם קפטן הרלוק, אשר שט לו בחלל בספינתו עוצרת הנשימה "ארקדיה" במטרה ל…

טוב, אז האמת היא שלא הבנתי בדיוק מה המטרה שלו. התסריט כל כך מגוחך, מופרך ולא הגיוני שחוששתני שאני לא היחידה. בכל מקרה, יש שם קואליציה מרושעת בשם "גאיה" ששואפת לחסל את הקפטן המסכן, חייזרית מהממת עם שיער בלונדיני, אוזני אלף וחוטיני (?!), דמות ראשית בשם עזרא (??!!), אחיו של עזרא שמחליף צד ארבע פעמים (???!!!) – טוב, גם הוא לא הבין את העלילה – ועוד כהנה וכהנה מטעמים.

אני חייבת לציין שמבחינת האנימציה הסרט פשוט יפהפה. גם פס הקול סוחף ומרשים. הבעיה היחידה היא התסריט. כפי שהבנתי מתגובות של חובבי מאנגה ותיקים, הסרט הוא ממש לא עיבוד אמין של עולמו של קפטן הארלוק, אז אם אתם מעריצים של הקפטן, כדאי לכם לשמור מרחק. אבל למי שמוכן להתעלם מהסיפור וליהנות מחוויה ויזואלית מהממת, שווה ללכת ולראות. זו ממש לא אנימציה של דיסני!

הרפתקאותיו של קפאן הרלוק / Space Pirate Captain Harlock, בימוי: שינג'י ארמאקי. משחק (קולות): שון אוגורי, מאיה סאקאמוטו, 2013, 115 דקות. // שירה סובלתגובה אחת

  1. *שם םםם wrote:

    האנימציה היא הבעיה הכי גדולה כאן, היא מדהימה אבל התזוזה של הדמויות נוראית וגם אין להם כמעט הבעות פנים יש להם הרבההה מה ללמוד מדיסני לדעתי. ובקשר לעלילה חשבתי שאני לא מצליחה לעקוב אחרי העלילה כי אני סתם מטומטמת עד שהסתכלתי על חברה שלי ושאר האולם והבנתי שכולנו באותו המצב.

כתיבת תגובה