ביקורת סרט: ״צבי הנינג׳ה״ עייפים

צבי הנינג׳ה פוסטר הסרטהרגע הטוב ביותר ב"צבי הנינג׳ה" נמצא דווקא בהתחלה: זה הרגע שבו אנחנו נחשפים להדמייה התלת-מימדית המרשימה שנועדה להעביר את גיבורי העל הדו-מימדיים אל המציאות. הרגע שבו לאונרדו, רפאל, מיכאלאנג׳לו ודונטלו עומדים במלוא הדרם הוא בלי ספק הרגע המרשים ביותר בסרט. כמה חבל שמאותו הרגע הכול הולך ומידרדר.

העלילה סובבת סביב כנופיית פשע המטילה אימה ברחבי העיר ניו-יורק, בהנהגתו של לא אחר מאשר שרדר הרשע. לאונרדו וחבריו הצבים הם היחידים שמצליחים להילחם באותה כנופייה, ויחד עם העיתונאית אפריל אוניל הם יוצאים להציל את העיר. כמו שאתם מבינים, לא מדובר בסרט מתוחכם מדי – הרעים משתלטים על העיר, המשטרה חסרת אונים וצבי הנינג׳ה הם היחידים שיכולים לעזור. במקביל אליהם, אפריל, שחולמת להיות עיתונאית רצינית, מגלה את עצם קיומם של הצבים (כמובן שאף אחד לא מאמין לה) וחוברת אליהם במטרה להשיב את הסדר על כנו. עלילה יותר צפויה ובנאלית מזו קשה למצוא, ויחד עם תסריט משעמם ומגוחך למדי, הקלישאות חוגגות.

וכמו כדי להוסיף חטא על פשע, גם הצבים עצמם, הסיבה המרכזית שאנשים הולכים לראות את הסרט הזה, עברו בצורה רדודה את המסע למסך הגדול. קיבלנו מעט מאוד מאופיים – מהמנהיגות של לאונרדו, מהאגרסיביות של רפאל, מהחוכמה של דונטלו ומההומור של מיכאלאנג׳לו – שלא לדבר על שרדר, שנחבא אל הכלים כמעט לאורכו של כל הסרט, למעט סצנות לחימה מועטות, שהיו איומות בזכות עצמן.

כך שאין ספק – ״צבי הנינג׳ה״ הוא סרט גרוע. אפילו גרוע מאוד. כל סרט קיץ הוליוודי צריך לפחות אחד משלושת המאפיינים הבאים כדי להצליח – או שהוא יהיה מעניין ומקורי, או שהוא יהיה מצחיק, או שיהיה בו אקשן בלתי פוסק. ל״צבי הנינג׳ה״ אין אף אחד מהם, והתוצאה בהתאם. אז אם אתם לא מעריצים אדוקים של צבי הנינג׳ה, כאלו שהיו מכורים לקומיקס ולסדרת הטלוויזיה, יש מספיק סרטי קיץ אחרים לצפות בהם, שלוקחים את ״צבי הנינג׳ה״ בהליכה.

צבי הנינגה / Teenage Mutant Ninja Turtles, בימוי: ג'ונתן ליבסמן, ארה"ב 2014, 101 דקות. // מתן עבודיתגובה אחת

  1. אוהד wrote:

    התמונות בכתבה הן מתוך הסדרה המצוירת של צבי הנינג'ה (ערוץ ניק)ולא מתוך הסרט…

כתיבת תגובה