ביקורת סרט: "החתונה הגדולה" הוא אמנם סרט בנות – אבל אחד מעולה

החתונה הגדולה פוסטר הסרט בעבריתדון (רוברטו דה נירו) ואלי (דיאן קיטון) היו נשואים עשרים שנה לפני שהתגרשו, בהן גידלו  שלושה ילדים: ליילה (קתרין הייגל), ג'ראד (טופר גרייס) ואלחנדרו, או בקיצור אל (בן ברנס), אותו אימצו. דון חי כיום באושר עם זוגתו החדשה ביבי (סוזן סרנדון), אך הצרות מתחילות כשאלי מגיעה לביתם של הזוג, שהיה פעם ביתה, עבור חתונת בנם המאומץ עם ארוסתו מליסה (אמנדה סיפריד). אמו האמיתית של אל המאומץ צריכה גם היא להגיע לחתונה, ומכיוון שהם קתולים הוא אינו מספר לה שהוריו המאמצים גרושים. למען אל דון ואלי מחליטים להעמיד פנים שהם זוג נשוי; העמדת הפנים הזו מפיקה לאורך כל הסרט מצבים מצחיקים ומביכים עבור כל אחת מהדמויות.

"החתונה הגדולה" הוא מה שנקרא "סרט בנות": קליל, עליז מאוד, מצחיק וצבעוני מבחינת הנופים. כמובן, גם שורה ארוכה של סלבס נבחרה לתפקידים הראשיים כחלק מהחבילה, וביצועי המשחק שלהם טובים מאוד; גם מראות הנוף של הבית היפה והאגם מוסיפים לחוויית הצפייה. כל אלה עושים את העבודה כמו שצריך: מאוד אהבתי את הסרט, צחקתי ונהניתי לכל אורכו.

בשורה התחתונה: מתאים לכל אחד שרוצה להעביר שעה קלה ונעימה בקולנוע. מומלץ בחום, ההנאה מובטחת.

החתונה הגדולה / The Big Wedding, ארה"ב 2013, 88 דקות, כתוביות מאנגלית. בימוי: ג'סטין זקהאם. מאמר מאת דפנה תגר.כתיבת תגובה