המלצה חמה: "איירון מן 3" מספק הרבה יותר מאקשן טוב

1471803-5איירון מן 3 הוא הסרט הטוב ביותר של שנת 2013. זהו, אמרתי את זה. לא הגעתי לסרט עם הרבה ציפיות, כי בכל זאת, רוברט דאוני ג'וניור וגווינת פלטרו הם לא בדיוק שחקני המאה. זה היה אמור להיות עוד סרט אקשן, אבל הוא הצליח להיות מרגש, מותח ומעניין מהרגע הראשון ועד לכתוביות.

תקציר העלילה לטובת מי שלא מכיר: איירון מן הוא דמות קומיקס אמריקאית של חברת המופת מארוול. מאחוריו עומד טוני סטארק, שילוב מנצח של גאון ומיליונר. לאחר שהוא נפצע אנושות וליבו מוחזק באמצעות מגנט ענק, הוא ממציא חליפת ברזל שמאפשרת לו להילחם ברעים, לירות אש ולעוף מנקודה לנקודה.

בסרט השלישי, איירון מן נאבק בטרוריסט צמרת שמנסה להשמיד את ארצות הברית. אמנם הסרט מתחיל בליל המיליניום, אך רובו מתרחש בימינו. הסרט מתמקד במאבק של סטראק לא רק מול כוחות הפשע, אלא גם עם עצמו ועם כל הקשור למערכות היחסים בחייו, במיוחד לאחר האירועים הסוערים המתוארים בסרט "הנוקמים" (שבו קבוצה של גיבורי קומיקס מתאחדים בשביל להגן על אמריקה).

התקציב הוא עצום, והדבר אכן ניכר באפקטים המיוחדים מהרשימים. האקשן לא נפסק והם רק הולכים משתפרים ככל שהסרט מתקדם (הרבה דברים מתפוצצים בסרט, באחריות).

למרות החשיבות שיש לאפקטים בסרט, האקשן הוא לא הדבר הכי טוב באיירון מן. מדובר בסרט שנון ומצחיק עם תסריט כתוב היטב ודמויות ראשיות חזקות. העלילה בנויה מעולה ואין  זמן בשביל להשתעמם או לאבד עניין.

גווינת פלטרו ודאוני ג'וניור מצליחים להעביר בצורה מאוד משכנעת את הדילמות שלהם. גם שחקני המשנה השונים עושים את עבודתם בצורה מעולה. במאי הסרט, שהוא כוכב בתחומו וחברו של דאוני ג'וניור, עשה עבודה טובה מאוד בשילוב בין הדיאלוג, האקשן והתסריט, ויצר את הלהיט של הקיץ הקרוב. אני מקווה שהסרט יקבל גם הכרה בעונת הטקסים, אך היות והוא כבר יצא לאקרנים ברחבי העולם (ומצליח לא רע), סיכויו להישכח גדולים.

מתאים למבוגרים וילדים שמחפשים להעביר את הקיץ החם בצפייה בסרט כיף, מרענן ואנרגטי. מומלץ בחום!

איירון מן 3 (Iron Man 3), במאי: שיין בלק, ארה"ב 2013, 130 דקות. מאמר מאת ויולט.כתיבת תגובה