המלצה חמה: "מהיר ועצבני 6" הוא הסרט הכי טוב בסדרה עד כה

מהיר ועצבני 6 פוסטר הסרטאוהבי האקשן – עזבו הכל ולכו לראות את הסרט!

חיכיתי כל-כך לחלק השישי, במיוחד לאחר הטיזר שהופיע בסיום הסרט החמישי בו נראתה לטי חיה (זו חדשה מרעישה). איך היא פתאום התעוררה לחיים אם כולם היו בהלוויתה, אתם עשויים לשאול, אבל כן, היא חיה, נושמת ובועטת חזק מאי-פעם!

העלילה בקצרה: לאחר שדום (ווין דיזל) ובריאן (פול וולקר) זכו ב100 מיליון דולר בעקבות כך שהפילו סוחר סמים הם עסוקים בלהסתובב בעולם, עד שיום אחד חוזר לחייהם השוטר הגדול והמנופח הובס (דוויין ג'ונסון) ומבקש את עזרתו של דום (ושל יתר הצוות) כדי לתפוס ארגון נהגים שעובר בכל פעם למדינה אחרת. הובס אינו מצליח לתפוס אותם או להתקרב אליהם כי יש להם קשרים בכל מקום והם מקדימים אותם בצעד כל פעם. דום לא ממהר להושיט יד לעזרה עד שהובס מראה לו תמונה שצולמה שבוע לפני כן בה נראית לטי בריאה, שלמה ושייכת לאותו ארגון.

סרט אקשן איכותי, עתיר פעלולים מטורפים שהכתובית "אין לנסותם בבית, הכול נעשה בסביבה מבוקרת" קטנה עליהם. פס הקול מצוין ומתאים לאווירת הסרט כמו כפפה ליד.

השחקנים מעולים – את רובם הכרנו כבר בסרטים הקודמים, מה שאומר שהם היו צריכים לעבוד אקסטרה כדי להוציא מוצר חדשני שיהיה מרתק ומסקרן למשך שעתיים של צפייה, וזה הצליח להם.

אמנם יש לשים לב כי הפעלולים בחלקם היו מוגזמים ולא הגיוניים בעליל – סצנות מכות רבות היו נראות מבוימות באופן מוקצן – אך זה לא הפריע להנאה שכן כמכלול הסרט פשוט מצוין. מתעלה על כל החמישה שקדמו לו, דווקא לאור העובדה שהוא מקושר אליהם עלילתית.

אני חושבת שהסוד של הסרט הינו שילוב של אקשן חזק עם מעט הומור וציניות (שמעתי את קהל הצופים לא פעם ולא פעמיים צוחק). כבר מחכה בחוסר סבלנות לחלק השביעי (ויש לי הרגשה שהוא יהיה טוב לא פחות מאלו שהיו עד כה).

מומלץ בחום!

מהיר ועצבני 6 / Fast and Furious 6; שחקנים: וין דיזל, פול ווקר,  דווין ג'ונסון,  גל גדות; במאי: ג'סטין לין; תסריט: כריס מורגן; הפקה: וין דיזל; צילום: סטפן אף וינדון; עריכה: קלי מאצומוטו; אורך: 130   דקות; ארה"ב, 2013. מאמר אורח מאת יעל צין.כתיבת תגובה