ביקורת סרט: "לדפוק התמחות" קליל וכיפי

לדפוק התמחותמי לא שם לב לכך שהחנונים נכנסו חזק לאופנה? זה התחיל מהריאליטי "היפה והחנון", כמובן, המשיך עם כניסת המשקפיים הענקיים והשלייקעס לרשימת פרטי החובה של כל סלבריטי ובועט בימים אלו כשכל אדם שלישי בממוצע הופך לחובב פנטזיה וקומיקס מושבע וצופה ב"משחקי הכס" ובסרטי הקומיקס למיניהם. אבל חנון אמיתי יודע שהחיים בחוץ לא כל כך מלבלבים, ושכולם שם היו מתים להיות הביל גייטס שהוא עתיד להיות.

בילי וניק, שני גברברים אמריקאיים בשנות ה-30 לחייהם לומדים את זה על בשרם כשהם מנסים להפוך לעובדים מן השורה בגוגל לאחר שאיבדו את עבודתם. מהחיים הקלים של המכירות שדורשים בעיקר שכנוע והרבה כישורים בכל מה שקשור ליחסי אנוש, הם נתקעים בהתמחות מעיקה בין חבורה של חנונים שכמובן… לא מבינים דבר ביחסי אנוש אלא בעיקר במחשבים. בחבורת המתמחים תמצאו פאנגירל (מעריצה, בשפת העם) נלהבת שקראה המון ועשתה כלום, סנוב שמסרב להפרד מהטלפון הנייד שלו, אסייאתי טיפוסי שמפחד לאכזב את אמא וכמובן החנון הקלאסי שפשוט מפחד להתחיל עם הבחורה היפה.

אבל כמובן שכיאה לקומדיה אמריקאית, הבחורים השובבים שלנו הולכים ללמד את הצעירים מהם החיים האמיתיים שבחוץ, ומנגד, החנונים הולכים ללמד את שני הגברים את כל מה שהם אי פעם רצו לדעת על האינטרנט. על אף היותו צפוי להחריד, הסרט מצליח להישאר קומי, מצחיק ומחמם לב. וינס ווגן ואוון ווילסון בתפקיד הראשיים יודעים לעשות את העבודה, ושאר הקאסט הצעיר, רובם בהופעות בכורה, מצליח להפתיע עם משחק מעולה ומשכנע שנותן ייצוג די הולם לגיקים ששם בחוץ. אמנם כדאי להגיע עם ידע מראש – יש בסרט המון בדיחות חנונים – הארי פוטר, אקס-מן ופורנו יפני הם רק קמצוץ ממה שגרם לגיקית כמוני לפרוץ בצחוק רועש כששאר האולם פשוט בהה במסך, אבל גם מי שלא בקיא ברזי העולם החנוני ימצא את הרגעים המשעשעים בסרט הזה.

אז אולי זה לא יהיה הסרט הכי שנון, מדהים ומרגש שתצפו בו בקיץ הזה, ואולי הוא לא בהכרח שווה את ההליכה לקולנוע כי הוא הכי מתאים לערב כיפי בבית עם החברים בליווי פיצה ובירה, אבל הוא בהחלט היה סרט שיצאתי ממנו בתחושה של המון כיף, ובהרגשה שאולי יש סיכוי קלוש שהחנונים האמיתיים יכנסו לאופנה, ולא רק הבכאילו-יים.

לדפוק התמחות / The Internship, בימוי: שון לוי, משחק: אוון וילסון ווינס ווהן, ארה"ב, 2013, 119 דקות. מאמר מאת הילי פינץ.כתיבת תגובה