ביקורת סרט: ״הנוקמים 2״ הוא הגילטי פלז׳ר המושלם

avengers2-poster2"הנוקמים: עידן אולטרון" הוא שם טיפשי לתסריט טיפשי, אבל למי אכפת מהתסריט? הרי באנו בשביל המון אקשן ופיצוצים, בידיעה מלאה שנקבל אותם כבר מהשנייה הראשונה. ואכן, בלי הקדמות מיותרות הסרט מתחיל בסצנת קרב: הנוקמים תוקפים את הבסיס של "הידרה", ארגון הרשע והפשע האולטימטיבי במדינה הפיקטיבית סוקוביה, בכדי להחזיר את השרביט של לוקי, אחיו המופרע של האל ת'ור. (סביר, לא?) המתקפה מסתיימת בהצלחה, אך מסתבר כי הברון סטראקר המרושע עוסק בניסויים בבני אדם, והוא יצר שני "מחוזקים" תאומים סקוביים (מדינה בה חובשים כובעי פרווה ומדברים אנגלית במבטא רוסי כבד) בעלי יכולות על שמהוות אתגר של ממש לנוקמים שלנו, גם אם פחות לתסריטאים.

המצב החדש גורם לטוני סטארק, הלוא הוא איירון מן, הלוא הוא רוברט דאוני ג'וניור בגרסה רזה במיוחד של עצמו, לנסות לפתור אחת ולתמיד את בעיית הרשע והמלחמות בעולם ולהשיג "שלום בימינו". בעזרתו של ד"ר באנר, הענק הירוק בימים הפחות טובים שלו, הוא יוצר את אולטרון, תוכנת על שתגן על המין האנושי מכול צרה וסכנה. אבל כפי שהדודה אמרה לנו לא פעם, הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות, ובכל מקרה יש לנו שעתיים וחצי של סרט להעביר. אולטרון לא ממש עושה מה שממציאיו הגאונים מצפים ממנו, חברי הנוקמים כועסים מאוד על סטארק המעצבן והיהיר, אבל אין ממש זמן לבזבז, האנושות בסכנה והנוקמים חייבים להיכנס לפעולה.

אין ספק שהבמאי ג'וס ווידון, אשר ביים גם את הסרט הקודם בסדרת הנוקמים, יודע לביים סרט פעולה וגיבורי על כהלכתו. למרות האורך הלא קצר והתסריט שלא סובל מהיגיון-יתר אנו מקבלים את כל מה שרצינו ואף יותר: מרדפים תלת מימדיים באוויר ועל פני השטח, עיר שלמה מרחפת מעל פני הקרקע, רובוטים מעופפים מרושעים, תאומים בעלי יכולות על, הופעת אורח מגניבה של סמואל ג'קסון והרטייה וסקרלט גו'הנסון האחת והיחידה שבשמיים ובארץ! ורק בשבילה שווה לשלם מחיר מלא לצפייה בסרט בגרסת התלת מימד באולם האיימקס.

בשורה התחתונה: כיף, אקשן, פיצוצים, הומור משובח, אפקטים, פופקורן, קולה וכול מה שקולנוע יכול לספק למי שרוצה לברוח מהמציאות.

הנוקמים: עידן אולטרון / Avengers: Age of Ultron, בימוי: ג'וס ווידון, משחק: רוברט דאוני ג'וניור, סקרלט ג'והנסון, כריס אוונס, מארק רופאלו, כריס המסוורת', ג'רמי רנר, סמואל ג'קסון, ארה"ב 2015, 143 דקות. // שירה סובלתגובה אחת

  1. מגדלור wrote:

    כל עוד הצופה יודע למה לצפות מהסרט שזה אקשן טהור אין סיכוי שהוא יצא מאוכזב. לגבי העלילה אתה צודק, חיפפו כאן. הקטע עם העיר המרחפת באוויר היה דיי טיפשי. אבל בגדול האקשן המסחרר חיפה על הרוב וזה היה סרט כייפי מאוד.

כתיבת תגובה