ביקורת סרט: "אסון בלב ים"

m153686_20160918230200_231423237649הסרט "אסון בלב ים" מבוסס על אירוע אמיתי אשר התרחש במפרץ מקסיקו באפריל 2010: הפיצוץ הטרגי באסדת הנפט של בריטיש פטרוליום, אשר גרם למותם של 11 עובדים ולאסון האקולוגי הגדול ביותר בהיסטוריה. הסרט מסופר מנקודת מבטו של המהנדס מייק וויליאמס, בגילומו הנהדר של מרק וולברג, אשר חווה את השלבים שהביאו לאסון, את הפיצוץ המבעית עצמו ואת ניסיונות הבריחה והחילוץ הדרמטיים.

אין ספק שסרט מהסוג הזה, המספר סיפור מוכר למדי שסופו ידוע מראש (ע"ע טיטניק), חייב להיצמד לפן האישי כדי ליצור חיבור בין הצופים לעלילה. ואכן, הבמאי פיטר ברג הצליח להפוך את הסיפור הידוע לדרמה מותחת, מרגשת ומורטת עצבים – לא מעט בזכות צוות השחקנים המצוין, הכולל את קורט ראסל הוותיק בתפקיד כמעט הירואי כמנהל האסדה ואת ג'ון מלקוביץ' בתור הנציג החמדני והציני עד כדי אימה של חברת הנפט.

הסרט מלווה את מארק, אשר נפרד ממשפחתו וחוזר לאסדה לאחר חופשה ביבשה. מרגע בואו מתחילה שרשרת של אירועים הנובעים מטעויות אנוש, כשלים טכניים וחמדנות אינסופית אשר מובילה לסוף הבלתי נמנע (אך המרהיב) של דם, אש ותמרות עשן, פשוטו כמשמעו. אין ספק שהאפקטים מרהיבים, והבמאי הצליח להעביר את תחושות האימה, הפחד והבהילות, כמו גם את התושייה והאומץ של חברי הצוות שמתמודדים עם האסון ומנסים להציל את עצמם ואת חבריהם – ועל הדרך אפילו להשחיל מסר ביקורתי על הסכנות הטמונות בחמדנות התאגידית.

בשורה התחתונה: סרט דרמה ואקשן מרשים שמותיר את הצופה עם עיניים רטובות וחומר למחשבה.

אסון בלב ים, בימוי: פיטר ברג, ארה"ב 2016, 107 דקות. // שירה סובלתגובה אחת

  1. סרט יפה ממש
    ממצליץ
    אבל קצת מפחיד

כתיבת תגובה