קשב וריכוז: וויל סמית׳ מאכזב ב״פוקוס״

פוקוס פוסטר הסרטקומדיות נוכלים ועקיצות הן ז'אנר הוליוודי ותיק ואהוב עוד מימי "העוקץ" הקלאסי מהסבנטיז, דרך סדרת "אושן" לדורותיה ועד "תפוס אותי אם תוכל". סרטים מהסוג הזה מתבססים לרוב על דמויות מקסימות וסימפטיות של נוכלים ועל תסריט שנון ומתוחכם אשר מצליח להפיל את הצופים בפח ולגרום להם להריע לדמויות לא מוסריות בעליל שחיות על חשבון הזולת. ל"פוקוס" יש פוטנציאל עצום להיות סרט כזה, אך גודל הפספוס כגודל הפוטנציאל.

המאכזב הראשי הוא וויל סמית' בדמותו של הנוכל הותיק והמשופשף ניקי, אשר נוטל תחת חסותו נוכלת צעירה ויפה. סמית' הוא שחקן בעל יכולות קומיות ודרמטיות לא מבוטלות, שכבר הוכיח את עצמו לא פעם הן בקומדיות אקשן משובחות ("גברים בשחור") והן בסרטים רציניים ואיכותיים ("המרדף לאושר"). כאן, לעומת זאת, הוא מגלם דמות שבלונית, לא מעניינת ולא סימפטית, שקנתה לו ביושר את הפתיחה השנייה הכי גרועה בקריירה שלו.

גם מרגו רובי בתפקיד הפאם פאטאל המעירה את ניקי מתרדמתו וגורמת לו לחשוב על אורח חייו נותנת הופעה בינונית ביותר. מעבר להיותה צעירה, בלונדינית ומושכת, לא ברור מה היא מביאה איתה לתפקיד ולסרט. בכלל, כל העשייה של "פוקוס" משדרת בינוניות, כאילו נתפר ביד גסה ולא מיומנת מפיסות מעשרות סרטים שכבר ראינו. העלילה נדושה, ההפתעות לא מפתיעות, סיפור האהבה לא מרגש – ובשביל הפיאסקו הזה עוד היו צריכים שני במאים.

בשורה התחתונה: ישירות לטלוויזיה.

פוקוס / Focus, בימוי: ג'ון רקווה וגלן פיקארה, משחק: מרגו רובי, וויל סמית, ארה"ב 2015, 104 דקות. // שירה סובלתגובה אחת

  1. זה כל כך לא מפתיע, רוב הסרטים האחרונים שלו היו בינוניים מינוס. חבל שליהקו אותו ל – Suicide Squad לתפקיד מאוד חשוב.

כתיבת תגובה