בלי פתק החלפה: ״דייט בהפתעה״, ביקורת סרט

דייט בהפתעה פוסטר הסרטננסי פטרסון יוצאת לדייט לגמרי לא מתוכנן עם ג'ק, שהיה אמור בכלל להיפגש עם בחורה אחרת שננסי פגשה במקרה ברכבת; וכמו בסרטים, הדייט הזה מוצלח הרבה יותר ממה שמי מהם יכול היה להעלות בדעתו. שניהם מחפשים נחמה (בדרכם המוזרה) אחרי פרידות כואבות שחוו, בשניהם יש משהו חריג ורגיש שאינו מתיישר עם דרישות החברה – והמפגש ביניהם חושף כימיה מיידית. היות ומדובר במפגש שמקורו בשקר, הדברים מתפוצצים בשלב מסוים, אך כמו בכל קומדיה רומנטית, הדרך תמיד מובילה לסוף מהסרטים (ולא תרתי משמע).

כמו שאתם מבינים, "דייט בהפתעה" הוא לא הסרט המקורי של השנה, אבל הוא כן קלילון חמוד ושנון שהצפייה בו היא כיף פשוט וטהור. סיימון פג ולייק בל עושים עבודה משכנעת, ובהתעלם מכמה קטעים נועזים מעט יותר מדי הקשורים לחיי המין של הדמוית, בין הקלילות וההומור משובצות בתסריט אמירות רציניות וחשובות על החיים שנכנסו דרך הדלת האחורית. צריך לדעת ללקט אותן מבין גלי הצחוק המופרעים, אבל כשעושים זאת מגלים כמה רגעי חסד יפים ואפילו מעוררי מחשבה.

הכול היה נפלא, אנרגטי ומעניק תקווה למי שחסרה לו אהבה, עד שאחת מהצופות סיננה עם רדת המסך "חבל מאוד שבחיים זה לא ככה" – והרסה באחת את כל תנופת התקווה שיצאתי איתה מהאולם. אבל אם אתם באמת במצב רוח אופטימי, או לפחות רוצים לברוח מהמציאות לשעה וחצי, זהו קלילון קיצי חם ומתוק שיעשה את העבודה.

דייט בהפתעה / Man Up, בימוי: בן פאלמר, בריטניה 2015, 88 דקות. // רג'ינה אנדרסוןכתיבת תגובה