ביקורת סרט: ״משימה בלתי אפשרית 5: אומת הנוכלים״

1112S2R"משימה בלתי אפשרית: אומת הנוכלים" (יש לכם את זה בפחות קליט?) הוא כבר החמישי בסדרת האקשן המצליחה בכיכובו של טום קרוז, שמגלם את איתן האנט עוד מ-'96. מזל שלצדו עומדים מיטב המנתחים, המאפרים, המאמנים ואלוהים יודע מי עוד שעוזרים לו להיראות כל כך טוב בגיל 53. והוא אפילו מבצע חלק מהפעלולים בעצמו!

ובחזרה לסרט: כמו שחשבתם, הוא לא מחדש הרבה, החל מנעימת הנושא הקלאסית וכלה בתסריט המוכר מכל כך הרבה סרטי אקשן. ארגון פשע ורשע בשם "הסינדיקט" שם לו למטרה לחסל את הטובים, כלומר את כוח "משימה בלתי אפשרית", ולזרוע כאוס בעולם. למה? לא ברור. בכל מקרה, גם ה-CIA החליט לפרק את כוח המשימה המיוחד, ורק איתן האנט העשוי ללא חת יכול להציל את היום את העולם ואת חבריו הטובים.

באופן אישי, הסרט הזכיר לי סרטי ג'יימס בונד משנות השבעים העליזות, בהם היו סצנות אקשן ארוכות שהתרחשו במקומות כמו בית האופרה של וינה, כשהנבל הראשי מנסה להתנקש בדמות חשובה בתיאום מושלם עם פס הקול. ישנו כמובן גם מרדף מכוניות בשוק במרוקו, כשהמכוניות דוהרות וכל הדוכנים בשוק עפים, ועוד כהנה וכהנה רעיונות מקוריים שנראו באלפיהם בטלוויזיה ובקולנוע, כאילו כל התסריטאים הטובים יצאו לחופשת הכול כלול ברודוס. גם הייצוג הנשי בסרט הזוי – בעצם יש בו רק אישה אחת, כמו במציאות, לא? – שהיא סוכנת חשאית יפהפייה וכל יכולה החמושה בשמלת ערב מהודרת ובנעלי עקב.

שלא תבינו לא נכון: הסרט הזה מהנה. הוא דווקא סוחף ומבדר מאוד בדרכו המיושנת, הצפויה והקלישאתית, ובכל אופן, אנחנו בעיצומה של עונת המלפפונים והחום מקשה על החשיבה. עם הנמכת ציפיות מספקת, זה בהחלט חטיף אקשן הוליוודי קליל, מגניב וכיפי למוחות נמסים.

משימה בלתי אפשרית: אומת הנוכלים, בימוי: כריסטופר מק'קארי, משחק: טום קרוז, רבקה פרגוסון, ג'רמי רנר, אלק בולדווין, ארה"ב 2015, 131 דקות. // שירה סובלתגובה אחת

  1. מגדלור wrote:

    לא ציפיתי רבות מהסרט אבל עם כל המיחזור האינטנסיבי של רוב האלמנטים בסרט גם אני נהנתי ממנו. אפשר להגיד שהוא היה סרט דיי טוב.
    רבקה פרגוסון הפתיע אותי לטובה, למרות שהיא הייתה האישה היחידה בסרט היא הפגינה נוכחות מרשימה.

כתיבת תגובה