ביקורת סרט: הרימייק ל״נקודת פריצה״ רחוק מלהצדיק את עצמו

נקודת פריצהעשיית רימייק אינה דבר פשוט: יש להתמודד עם נטל ההשוואה למקור, תחושת הנוסטלגיה הטבעית אליו והצורך להוסיף לו איזשהו ערך מוסף. כשהמקור עצמו לא היה יצירת מופת, בכלל מדובר במשימת התאבדות.

ואכן, "נקודת פריצה" החדש רחוק מלהצדיק את עצמו. זהו סיפורו של סוכן FBI צעיר המשתלב בכנופייה של ספורטאי אקסטרים החשודים בביצוע מעשי שוד. עד מהרה מתברר שהספורטאים אכן מנסים לשדוד מהאדם (קרי: התאגידים הגדולים) את שללו כדי להחזירו לאמא אדמה, וזאת תוך מלמול מתמיד של אמירות ניו-אייג' בחצי שקל. אולם בלהיות אתלט מטורף יש גם הנאות, כמובן, כי מביך ככל שהתסריט יהיה, עדיין צריכה להיות לו איזושהי עלילה.

הדבר היחיד שיכול להוות סיבה טובה מספיק לצפות בסרט הזה הוא הצילומים המרהיבים והנופים המדהימים: רכיבה על אופנוע על צלע הר, גלישת גלים עוצרת נשימה, מפולות ומפלים. הטבע והאדם המנסה לעמוד כנגדו מצטלמים נהדר גם ככה, וליתר ביטחון גם מתחמשים בתלת-מימד מפרגן. היתר שולי מאוד – ממש כמו דמויות המשנה, שנמצאות שם רק כדי למות בתורן (שאר חברי הכנופייה) או לדמות סיפור אהבה קלוש עם הגיבור שלנו ולהיראות נפלא בביקיני (בתו המאומצת של הוגה האתגרים של הכנופייה, אל תשאלו).

בשורה התחתונה: הצילומים מרשימים מאוד, אבל בכל פעם שדמות כלשהי פותחת את הפה מתגלה שכך גם נלעגותו של התסריט. דהיינו, שכל אחד יחליט כמה הוא מוכן לסבול בשביל ליהנות.

נקודת פריצה / Point Break, בימוי: אריקסון קור, ארה"ב 2015, 113 דקות. // ישראל כורםתגובה אחת

  1. מגדלור wrote:

    זה הרגיש כאילו הם התאמצו להמציא רעיון חדש שיוביל את הסרט. זה לא ממש עבד להם אבל אם אפשר להנות מהסרט הזה למרות שהוא לא מגרד את הקרסוליים של המקור.

כתיבת תגובה