ביקורת: כך גילינו בדרך הקשה ש"מסיבת נקניקיות" הוא לא! סרט ילדים

Sausage Party(2)הורים יקרים, ראו הוזהרתם: זהו אינו סרט ילדים. אני חוזרת, זהו אינו סרט ילדים! למעשה זהו סרט בסיווג R – סרט האנימציה האמריקאי האחרון בסיווג הזה היה סאות'פארק, וזה אומר הכול. יש לנו כאן מנה גדושה של ניבולי פה, גסויות, סמים קלים ויחסי מין מלאים כדרך הטבע ושלא כדרך הטבע – וכל זה בין מוצרי מזון מהסופרמרקט. תחשבו לחמנייה ונקניקייה, תחשבו בייגל ולאפה, תוסיפו לזה את גברת תרזה אל טאקו בקולה החושני של סאלמה האייק – ותקבלו סרט שאף בן 12 לא צריך לראות.

אני, כמובן, כמי שלא צופה בטריילרים, עשיתי את הטעות החמורה הזו ולקחתי את בני בן ה-12 לסרט. כצפוי, הוא אהב את השטויות והקללות, לא כל כך הבין את הסאטירה וממש סבל מקטעי הסקס. זה לא סרט לצפות בו עם הילדים שלכם באופן כללי, אבל בטח לא אם הם מתחת לגיל 16. גם ככה קשה לחנך אותם לאכול ירקות, ועכשיו הם לעולם לא יסתכלו על צנון באותה דרך.

מתוך הסרט

סת' רוגן וחבורתו ירדו לגמרי מהפסים ויצרו קומדיה הזויה, מטורללת, אלימה וחסרת מעצורים על חייהם של המוצרים מהסופר שמגלים כי העולם הבא הוא לא גן עדן כמו בסיפורים וכי הלקוחות הם לא אלים מיטיבים – אלא אלים מרושעים ורצחניים. נקניקייה אחת נועזת, חברתה הלחמנייה החושנית, בייגל (יהודי, כמובן, בקולו של אדוארד נורטון המופלא), לאפה (מוסלמי, כמובן) וטאקו אחת יפהפייה מנסים לחשוף את האמת בפני ההמון הנבער שמסרב להאמין בכל הוכחה מוחשית ומעדיף לדבוק באגדות הישנות נושנות (כן, זה מעביר בדיוק את המסר שאתם מדמיינים, דבר מדהים כלשעצמו). יש לנו גם דוש-בג אחד, אמיתי ביותר, שירד מהפסים והפך לרוצח פסיכופת שמנסה לחסל את גיבורינו הנועזים, וכמה בני אדם מגוחכים ומכוערים במיוחד שזוכים לעונש הראוי.

בשורה התחתונה: אף פעם לא פוליטיקלי-קורקט, ולפרקים טיפשי, לפרקים מצחיק עד דמעות ולפרקים מעורר אי נוחות קשה. לא לבעלי קיבה רכה, אמונה דתית ו/או שמץ של תמימות.

מסיבת נקניקיות, בימוי: בימוי: גרג טירנן, קונרד ורנון, משחק: אדוארד נורטון, סת' רוגן, סלמה האייק, פול ראד, קריסטין וויג, ארה"ב 2016, 89 דקות. // שירה סובלתגובה אחת

  1. מאיה wrote:

    חוץ מזה שהביקורת כתובה בצורה כל כך קולחת ומצחיקה בפני עצמה, אני חושבת שזה נשמע כה מטורלל במובן הטוב וראוי לצפייה! של מבוגרים כמובן

כתיבת תגובה