אם רק נאמין: ״מצחיקה שכזאת״, ביקורת סרט

מצחיקה שכזאת פוסטר הסרט"מצחיקה שכזאת" היא קומדיה המצהירה על עצמה מההתחלה שהיא פרי דמיונם של אנשים המאמינים באגדות ובסופים טובים. גם הגיבורה, כוכבת הוליוודית צעירה המספרת את סיפור ההצלחה שלה לכתבת בידור סקפטית ולא כל כך צעירה, מאמינה בנסים ובקסם א-לה הוליווד הישנה של אודרי הפבורן וקלארק גייבל. ואכן, סיפורה הוא מעין מחווה לקומדיות הטעויות הרומנטיות של שנות הארבעים והחמישים, לטוב ולרע.

הסרט מגולל את סיפורה של איזי (אימוג'ן פוטס המלבבת), נערת ליווי ניו-יורקית שחולמת להיות שחקנית עד שיום אחד פוגשת בבמאי תיאטרון מצליח (אוון ווילסון בתפקיד לא אופייני) העוזר לה להגשים את חלומה. הדרך להגשמת החלום, כמובן, רצופה בקשיים ובהסתבכויות שונות ומשונות: איזי נתקלת בגלריה של טיפוסים הזויים המכירים זה את זה ונתקלים אחד בשני בסצנות סלפסטיק, וחווה הרבה צירופי מקרים מביכים שבאמת מזכירים קומדיות מהעבר – הימים שבהם אנשים נפלו מהכיסאות, פשוטו כמשמעו, ובלש פרטי המחופש לרבי עם פאות מלאכותיות נחשב לדבר מצחיק.

מתוך הסרט

מתוך הסרט

בסיפור מעורבים גם פסיכולוגית נוירוטית (ג'ניפר אניסטון) שהולכת לכל מקום עם כלב זאב אימתני; ארוסה, שהוא גם כותב המחזה של הבמאי; דלתה, אשתו הבריטית של הבמאי והשחקנית הראשית במחזה; השחקן הראשי המאוהב בה; שופט זקן עם נטיות אובססיביות; הבלש הפרטי שהוזכר לעיל; ועוד כהנה וכהנה, כשלקינוח מבליח גם קוונטין טרנטינו בכבודו ובעצמו לתפקיד אורח מפתיע.

"מצחיקה שכזאת" מוגדר כקומדיה, אבל ממש לא מדובר בסרט שיגרום לכם לכאבי בטן מרוב צחוק; לכל היותר תפלטו כמה צחקוקים. הבמאי הוותיק פיטר בוגדנוביץ' מביים כאן סיפור שהיה בהחלט יכול להיות מוצג על במה ושמהווה יותר מחווה לקולנוע של פעם מאשר קומדיה עכשווית. ועדיין, זהו סרט חביב ומשעשע שיכול להעלות חיוך על פניכם, בהנחה שיש לכם סבלנות למונולוגים ארוכים, רפרנסים קולנועיים מן העבר וצירופי מקרים בלתי סבירים בעליל.

מצחיקה שכזאת / She's Funny that Way, בימוי: פיטר בוגדנוביץ', ארה"ב 2014, 93 דקות. // שירה סובלכתיבת תגובה