איפה אלוהים היה בשואה? "אקס מן: אפוקליפסה" מציע תשובה מבזה

X-Men Apocalypse(2)לכל מי שתהה איפה היה אלוהים בשואה, הבמאי בריאן סינגר מציע תשובה מקורית: אלוהים הוא בעצם המוטאנט הראשון. בתקופת השואה הוא היה כלוא מתחת לפירמידה לאחר שנבגד בידי תומכיו, וכעת הוא חוזר, ובגדול!!!

נשמע טיפשי ומבלבל, אולי אפילו ציני ומבזה? נכון, אבל מה לא עושים בשביל עוד סרט גיבורי על. התחרות עזה ונדמה שכבר ראינו הכול, הקהל מבולבל ולא זוכר אם באטמן הוא בעצם נגד איירון מן או סופרמן ומי זה ספיידרמן ולמה הנוקמים שונאים את האבנג'רס ואולי להיפך ומי לעזאזל הוא נייט קרולר ולמה קטניס אוורדין לובשת חליפת גוף כחולה ואיך סאנסה סטארק ברחה מווינרפל והגיעה לעזרת סוכנות שיל"ד, לא, הנוקמים, לא, האקס-מן, הצילו!!!

אז בואו נחזור להתחלה: בשנת 2000 הבמאי בריאן סינגר התחיל את סדרת אקס מן עם שלל גיבורים בשני סטים – צעירים ומבוגרים. בסרט הנוכחי, שמתרחש בשנות ה-80' (וכולל בדיחה אחת טובה על סאגת מלחמת הכוכבים), הגיבורים הצעירים שלנו נלחמים במוטאנט הראשון, הלוא הוא אפוקליפס, שהוא בעצם אלוהים (למרות שהוא נראה יותר כמו פרעה). אז התסריט אמנם טיפשי, אבל סינגר יודע את העבודה. הוא מוציא מהשחקנים את המקסימום, ובניגוד לסרטי קומיקס אחרים יש לו גם דמויות נשיות מורכבות ומעניינות – הלוא הן סאנסה סטארק וקטניס, סליחה, ג'ין גריי ומיסטיק/רייבן, קשה לי לעקוב…

הסרט הוא ברובו CGI, אבל הוא עשוי היטב עם פעלולים מגניבים וקטעי אקשן שלא מביישים את הפירמה. אז אם אין לכם בעיה עם ניצול ציני של אושוויץ כתפאורה לסצנה בסרט קומיקס, לא ניחנתם רגשות דתיים עמוקים במיוחד, ועקביות, עומס או היגיון בתסריט לא ממש חשובים לכם, תוכלו ליהנות מפרק ארוך מאוד אך מהנה בסאגה הכמעט מיתולוגית של אקס-מן, שכנראה תימשך לנצח נצחים.

אקס מן – אפוקליפסה / X-Men: Apocalypse, בימוי: בריאן סינגר, משחק: מייקל פאסבנדר, אוליביה מאן, סופי טרנר, ג'ניפר לורנס, ג'יימס מאקבוי, אוסקר אייזק, ארה"ב 2016, 144 דקות. // שירה סובלכתיבת תגובה