ביקורת מוזיקה: Hurricane Girl EP של עדי אולמנסקי להיט

עדי אולמנסקי Adi Ulmansky Hurricane Girlעדי אולמנסקי, שהוכתרה לא פעם כאחת היוצרות המבטיחות ביותר בסצנת המוזיקה האלטרנטיבית בישראל, לא משתהה הרבה במשבצת ה"הבטחה" ופוצחת בקריירת סולו לאחר פירוק להקת הרוק לורנה בי, בה שימשה כסולנית. את יריית הפתיחה היווה המיקסטייפ המעולה Shit Just Got Real (שניתן להורדה חינמית דרך הסאונדקלאוד שלה), וכעת משתחרר איפי חדש בשם Hurricane Girl, המעניק לנו שישה שירים חדשים.

ומה אפשר לומר? פשוט להתמוגג. למי שלא מכיר אותה, נזכיר שעדי היא מולטי טאלנט שעושה את הכול לבדה: כתיבה, הלחנה, הפקה, הופעה. המוזיקה שלה אמנם מושפעת מזרמים מוזיקליים מוכרים, אבל היא מאה אחוז עדי. ובכך הכוונה היא להפקה אלקטונית אורבנית מתקדמת ומשוכללת יותר מזו של המיקסטייפ הקודם, פזמונים ממכרים יותר ובאופן כללי שירים טובים יותר, כולל מעברונים מגניבים.

גם האי-פי החדש, כמו המיקסטייפ, שומר על גיוון מוזיקלי. הוא נפתח עם שיר הנושא שמציג יכולות ראפ מפתיעות, וממשיך עם Falling שמפגין יכולות ווקאליות מפתיעות לא פחות. בהמשך יש לנו עוד רצועת ראפ אינדוסטריאלית וקשוחה בשם Work It, להיט פופ  אפלולי בשם Was It You?, רצועה נועזת ולא פשוטה לעיכול בכותרת Get It Done ואת Gun Shot האתני לסיום. אמנם אף אחד מהם לא ניחן בליריקה מרגשת (כמו בOne Octave Up מהמיקסטייפ לדוגמה), אבל כולם מפגינים את ההתפתחות של עדי כאמנית מפתיעה שסיכוייה להצליח מחוץ לארצנו הקטנטונת אמיתיים לחלוטין. וכשרואים את הקהל משתגע בהופעות מבינים שזה מגיע לה לגמרי: היא לא סתם היפסטרית שמשוויצה בחוש אופנה מפותח; היא מביאה קול חדש לסצנת האינדי בארץ ששם אותנו על המפה. בקיצור, אם עדיין לא האזנתם, אתם מפספסים את אחד משחרורי המוזיקה הכי כיפיים ומגניבים בארץ.

האזינו למיני האלבום במלואו:

Hurricane Girl EP / Adi Ulmansky, הוצאה עצמית, 2013. המאמר התפרסם במעריב לנוער באוגוסט 2013. תגובה אחת

  1. הכי כיף זה להיות חלק מהקהל המטורף בהופעות המדהימות של עדי 3> האלבום הכי טוב ששמעתי מאז Shit Just Got Real. למרות שיש בו שירים שמזכירים אמנים אחרים, יש את החותמת של עדי בכל אחד ואחד מהם.

כתיבת תגובה