ביקורת מוזיקה: Body Music, אלבום הבכורה של הצמד הבריטי אלונהג'ורג'

2013AlunaGeorge_BodyMusic_600G040613אחרי True Romance של צ'רלי XCX, מגיע אלינו השנה עוד אלבום פופ פורץ דרך וסופר-מצופה, גם הוא מבריטניה. מדובר על אלבום הבכורה של הצמד הבריטי אלונהג'ורג', שמורכב מאלונה פרנסיס על הווקאלז וג'ורג' רייד על ההפקה. זהו אלבום יפהפה, כיפי בטירוף ועתידני בסאונד שלו, אבל כמו אצל צ'רלי, הגדולה שבו היא בערבוב הז'אנרים, או יותר נכון, בהבאת האלטרנטיב אל תוך הפופ.

הרשת סערה לפני כשנתיים עם יציאת You Know You Like It, משירי האלקטרופופ הטובים ביותר של השנים האחרונות. מאז שחרר הצמד עוד כמה שירים בודדים, כולם מעולים; הדבר האמיתי, עם זאת, ארוך למדי: 14 שירים בגרסה הרגילה ו19 בדלוקס. השירים גם לא מאוד שונים אחד מהשני, כולם מצייתים לתכתיבים של הז'אנר שאלונהג'ורג' בראו – המוזג אחד לתוך השני R&B, פופ ואקלטרו – והאווירה שהם יוצרים הומוגנית, עדינה, מאופקת באופן מפתיע. למרבה הפלא, היא מהפנטת כל כך שזה לא משעמם.

הקול של אלונה קטן ומתוק, ההפקות של ג'ורג' מעולות ביותר. יפה לראות שעוד מהשלב בו השניים הפיקו את שיריהם הראשונים בחדר השינה של ג'ורג' הם לא התמסחרו והמוזיקה שלהם נשארה אותו קסם יפהפה שהיא. יש פה מכונות תופים, פדים אלקטרוניים שמנים וסינת'ים צבעוניים שבוראים עולם אורבני ומגניב. הליריקה נעה בין שירי אהבה קלילים כמו Your Drums, Your Love לשירי פיל-גוד כמו Diver, ובכל מקרה מצטיינת בחינניות ולא לובשת תדמית רדודה. בנוסף לשני השירים האלו, מבין הטובים ביותר באלבום ראוי למנות גם את הסינגל Attracting Flies (שזכה לקליפ מגניב עם רפרנסים מרובים לאגדות ילדים), את Best Be Beliving ואת קאבר הסיום This Is How We Do It. הפקה מהוקצעת, יפהפייה ומחבקת, אווירה שעושה נעים בגוף, ליריקה חיננית וווקאלז מתוקים: אמני האלקטרופופ, תלמדו – ככה עושים את זה.

המאמר פורסם במעריב לנוער באוגוסט 2013.כתיבת תגובה