ביקורת מוזיקה: Ciara, האלבום החמישי של סיארה, מפוהק

ciara-album-coverעם כל הוצאה של אלבום חדש, כל אמן פופ יוצא בהצהרות על כך שהאלבום הזה הוא יצירתו האישית ביותר. זמרת הR&B סיארה הרחיקה לכת ונתנה לאלבומה החדש, החמישי במספר, את השם המקורי Ciara. גם לא מעט מבקרים שיבחו אותה על התעוזה שהפגינה באלבום החדש על כיוון לא ממוסחר. וכל מה שנותר לעשות הוא להסתכל על הסיפור הזה ולשאול – מה?! אפשר להבין למה סיארה מנפחת סתם עוד אלבום סיארי ממוצע, אבל למה לעזאזל המבקרים זורמים איתה?

בכלל, באלבום יש שני שירים טובים באמת – I'm Out, שיר בואו-נארח-את-ניקי-מינאג' קלאסי אבל אפקטיבי, וReady My Lips, רצועת פופ פשוטה וממכרת בטירוף. שניהם, אגב, לא משתווים לI'm Legit של הגברת מינאג' בו התארחה סיארה, אבל נחליק את זה. שאר האלבום הולך על הקו בטוח של פופ-ארנ'בי שהמעריצים של סיארה מכירים ואוהבים כבר שנים על שנים. אבל בעוד אלבומה הקודם Basic Instinct לקח את עצמו קצת פחות ברצינות והציע שירים משעשעים וממכרים, לצד רצועות היפ הופ מגניבות עם סאונד סיארה-קלאסי כמו Gimmie Dat וRide, החדש מנסה להעמיק יותר את ההפקות ומשעמם ברמות.

האלבום לא מותיר על המאזין שום רושם, לא בהאזנה ראשונה, לא בשנייה ולא בשלישית. השירים אמנם לא חולקים קווי דמיון רחבים יותר מדי, אבל הם בונים על אותו השטיק באופן מפוהק לחלוטין. גם המילים נעות משירי אהבה לשירי מועדונים על הפקות רגילות עד לזרא, בלי שום זכר לכנות ולתעוזה שהובטחו: שירי אהבה מביעים כנות ותעוזה רק אם אתם בכיתה ג'. בקיצור, סיארה צריכה לשחרר ולהרשות לעצמה להתנסות באמת כדי להוציא אלבום ראוי.

המאמר פורסם במעריב לנוער באוגוסט 2013. כתיבת תגובה