ביקורת אלבום: אלייזה דוליטל ממשיכה לעשות פופ מתוק וטוב באלבומה השני In Your Hands

eliza_inyourhandsשלוש שנים לאחר אלבום הבכורה המצוין שלה, אשר נקרא על שמה, אלייזה דוליטל (או אלייזה סופי קאיירד, בשמה המלא) בת ה25 חוזרת סוף סוף לסצנת הפופ. ב2010 היא פרצה לשדה המוזיקה עם הסינגלים הממכרים Pack Up וSkinny Genes, וזכתה להצלחה לא מבוטלת ולסופרלטיבים יפים, שבראשם השוואה לא מופרכת ללילי אלן. כעת היא משחררת את אלבומה השני In Your Hands, שמגיע כמובן עם הבטחות לסאונד שונה ובוגר יותר, ומוכיחה שוב שהמקום שלה במוזיקת הפופ בטוח וראוי, ושהיא בהחלט ראויה להצלחה גדולה, גם בשנה עמוסה מוזיקלית כמו 2013.

אלבום הבכורה של אלייזה שילב פופ כיפי עם נגיעות של סול וג׳אז, אבל באלבומה החדש הסאונד שלה הופך להיות עבה, דומיננטי ובטוח בעצמו יותר. Waste of Time, רצועת הפתיחה, מייצגת יפה את האופי של האלבום כולו: פופי ומתוק מצד אחד, מעט רציני מצד שני, ומאוד כיפי ונעים להאזנה. לצד שירי כיף טהור כמו הסינגל המוביל מהאלבום Big When I Was Little – שיר הקיץ הטוב ביותר של השנה ללא ספק – היא מוכיחה שהיא יכולה להיות גם מרגשת בשירים כמו One In a Bed, לעשות R&B מצוין כמו בEuston Road ולרענן בסאונדים חדשים כמו בWalking On Water.

אבל בשונה מזמרות אחרות שלהוטות להוכיח שהן התבגרו והשתנו, אלייזה לא שוכחת לעשות כיף, וכך ההאזנה נשארת מענגת לכל אורכה. ההפקה החדשה הולמת יפה את הקול העדין והיפהפה שלה (ואת המבטא הבריטי החמוד), והשירים הקליטים פשוט מזמינים אתכם להצטרף לשירה. התוצאה היא אלבום פופ מהוקצע ומצוין מאת זמרת כובשת ומתוקה כמו סוכר שמטהר את שמו של הז׳אנר. אמנם קוראים לה דוליטל, אבל היא עושה הרבה – ועושה את זה נהדר.

In Your Hands / Eliza Doolittle. המאמר התפרסם במעריב לנוער בינואר 2013. 

 כתיבת תגובה