ביקורת מוזיקה: D-constructed, אלבום הרמיקסים לשירי דיסני הקלאסיים, הוא כל מה שחששנו שיהיה

disney-dconstructed-album-coverהקונספט הכללי של Dconstructed, אלבום האוסף החדש מבית דיסני, נשמע מגניב לגמרי – ובעת ובעונה אחת מעלה חשש אינסטינקטיבי שיהיה מדובר באסון. מדובר (יושבים?) באלבום רמיקסים ללהיטים קלאסיים של דיסני מכל הזמנים. מה זה בדיוק אומר רמיקסים? הדבר לא מובהר בכותרת, אבל לאוויר נזרקים כמה שמות גדולים, שנועדו כנראה לשכך את החששות הטבעיים. והם די עושים את העבודה: אחרי הכול, אם לפרויקט כזה גויסו דיג'ייז ומפיקים כמו אביצ'י, קסקד וארמין ואן בורן, כמה גרוע זה כבר יכול להיות?

התשובה: מאוד. טוב, אולי אנחנו קצת מחמירים, אבל גם אם האלבום הזה לא זכאי לתואר "גרוע" – ואם אנחנו במצב רוח מרומם ובא לנו פשוט לרקוד בלי לחשוב אפילו לצלילי מה אנחנו רוקדים, אותו מצב בו גם האנטיזעאכן גורם לנו לזוז, אז הוא לא זכאי לתואר הזה – הוא בהחלט סתמי מאוד ומבזבז את הפוטנציאל שלו.

בחירת השירים היא מאכזבת במקרה הטוב: האלבום אמנם נפתח עם רמיקס ל"גלגל החיים" מ"מלך האריות", אבל משם ההבטחה לאלבום רמיקס של קלאסיקות דיסני די מופרת. ממתי מנגינת רקע מ"טרון: המורשת" הפכה לקלאסיקה? למה לעשות רמיקס לקטע מ"פרטיזאורוס רקס", סרט קצר שהופק בתקופת "צעצוע של סיפור 3" שאף אחד לא ראה או זוכר? ומה לעזאזל עושה פה רמיקס לHawaiiannette של אנט פוניצ'לו (כמה אנשים בכלל מכירים את השם הזה היום, ועוד בקרב קהל היעד של האלבום?) מ1960, שאפילו לא הופיע בשום סרט של דיסני?

והרמיקסים, טוב, הם סתם מיקסים של מועדונים: מוגזמים, אלקטרוניים עד דימום מהאוזניים, חסרי כל תחכום או מקוריות וללא כל זיקה למקור מעבר לסמפול ווקאלי קל. כואב לראות איך נטבחים פה מנגינת הנושא של החבובות וLet It Go הלהיטי מ"לשבור את הקרח" במקום לקבל טיפול שיעניק טוויסט חדש לשיר מוכר. אלה רמיקסים זולים למועדונים, ועבור המאזין הממוצע ששומע מוזיקה גם מחוץ למועדון אין להם שום ערך.

המאמר התפרסם במעריב לנוער ביוני 2014. // דור בביוףכתיבת תגובה