מלכת העננים: טובה-לו ממשיכה את ההשתלטות הסקנדינבית על הפופ, ולנו אין בעיה עם זה

Tove_Loטוב-לו (ההגייה הנכונה של השם בשוודית הוא Too-veh lu, אז נתפשר על "טובה" בהמשך הביקורת) התפרסמה בזכות הרמיקס של הצמד האמריקאי Hippie Sabotage (המצוין בפני עצמו) לשירה Habits, הידוע גם כStay High. הרמיקס – לא רמיקס זול למועדונים בלבד אלא הפקה אלקטרונית איכותית ומגניבה – היה מוצלח, אבל פחות מהמקור, ובכלל, הוא גרם לאנשים לבוא עם ציפיות לא נכונות לאלבום הבכורה הראשון שלה באורך מלא, Queen of the Clouds. כי "האביטס", בגרסתו המקורית, הוא אחד משירי הפופ הטובים ביותר של השנים האחרונות: מצד אחד קצבי וקליט וכיפי, ומצד שני – לא ייאמן שזה נאמר על שיר פופ מיינסטרימי לכל דבר, אבל כן, אמיתי ומרגש.

נרטיב ההתאוששות מפרידה כמו שטובה מספרת אותו לא כולל בליסת גלידה מול קיטש אמריקאי בטלוויזיה בשלוש בבוקר, אלא הטבעה של המודעות בהרבה סמים ואלכוהול ויציאה למועדוני סקס, הכול כדי לא להתמודד עם הרגשות הקשים שהיא מרגישה. כן, המוזיקה היא פופ קליל לכל דבר, אבל טובה לו לא ממש מתחשבת בהתחסדות האמריקאית או מאמינה ברמיזות: הכתיבה שלה מאוד מפורשת. מתוך עקרון זה היא חילקה את אלבומה לשלושה חלקים – הסקס, האהבה והכאב – שהם, בסדר הזה, לדבריה, המרכיבים העיקריים בחיי האהבה שלה.

החלק הטוב ביותר הוא הראשון, אבל האלבום שומר על צבעוניות וסאונד דומה לכל אורכו: פופ בגוון שחור-ורוד, מעט אפל אבל גם מנצנץ וחלומי. לצד "האביטס" יש כאן עוד שיר אחד מושלם בשם Talking Body, ועוד כמה מוצלחים בהחלט. יש גם שירים פחות טובים, שהיה עדיף לוותר עליהם, אבל בכל פעם אלמנט בולט מסוים בהם מציל אותם, בין אם זה הפקה מגניבה או פזמון מדבק במיוחד. כך שעם "מלכת העננים" טובה-לו ממשיכה את ההשתלטות הסקנדינבית על המוזיקה – ולנו אין שום בעיה עם זה, כי זה הדבר הכי מרענן שקרה לפופ כבר הרבה זמן.

Queen of the Clouds / Tove Lo, הביקורת התפרסמה במעריב לנוער בנובמבר 2014. // דור בביוףכתיבת תגובה