תפסיקי לנסות: פיקסי לוט עגומה באלבום האוסף Platinum Pixie

פיקסייש אמנים שעדיף שלא יוציאו אלבומי אוסף, ופיקסי לוט (ויקטוריה לואיס לוט, 24) היא אחת מהם. זה לא שהמוזיקה שלה גרועה במיוחד או התיישנה באופן לא פורפורציונלי, וגם לא שהדיסקוגרפיה שלה מועטה מדי בשביל אוסף ראשון; זה פשוט שבשביל אלבום שמאגד רק את הלהיטים הגדולים מהקריירה שלה, מספר השירים המצוינים בו מועט באופן מדאיג.

למעשה, הוא עומד על שניים בדיוק: Mama Do וBoys and Girls, שני הסינגלים הראשונים שלה, שיצאו ב2009, בעוד פיקסי בת 18 בלבד, כבשו את המקום הראשון במצעד הבריטי והצליחו לא רע גם בשאר העולם. אלבום הבכורה שלה ממנו הם לקוחים לא מוצלח באופן יוצא דופן, אבל שני הסינגלים המובילים מתוכו היו טובים מספיק בכדי לקנות לה קריירה. משם והלאה היא התגלגלה לה בניסיון לשקם את הצלחתה על פני שני אלבומים נוספים, ללא הצלחה.

Mama Do הממכר הציג יכולות ווקאליות נאות בהתחשב בגילה דאז, אבל Platinum Pixie מעלה דווקא מסקנה אחרת בנוגע לקולה, והיא שהוא אינו טוב מספיק בכדי להרים שירי פופ עבשים וחסרי מעוף גם ככה. פיקסי אף פעם לא חידשה, וגם לא מחזרה את הנורמות במיינסטרים בצורה ראויה לציון, אלא רק אימצה לעצמה טרנדים הרבה אחרי שהם יצאו מהאופנה ועשתה זאת בחוסר חינניות גמור. גם כששירים מסוימים כבר ננגעו בטיפה קטנה של מגניבות – למשל, השניות הראשונות של Gravity, גם הוא מהאלבום הראשון – היא נמהלת במהירות בבלילה הגנרית ונעלמת. והקטע העצוב הוא שאנחנו אפילו לא יכולים לומר שזה עצוב, כי היא אף פעם לא הראתה סימנים של פוטנציאל, אלא רק ניפקה במה שנראה כמו מזל שני שירים טובים, ואז המשיכה לנסות את מזלה רק כדי להיכשל ושוב ושוב. אז אולי כדאי להפסיק לנסות, לפחות עד שתצליח להוציא תחת ידה משהו מקורי ומעניין באמת.

Platinum Pixie – Pixie Lott. המאמר פורסם במעריב לנוער בפברואר 2015. כתיבת תגובה