ביקורת אלבום: True Romance, אלבום הבכורה של צ'רלי XCX, הוא יצירת פופ נושאת בשורה

charli-xcx-true-romanceמרגש לכתוב על אלבום הבכורה של Charli XCX, שיוצא סוף סוף אחרי כמה דחיות מועדים וארבע שנים שצ'רלי פעילה בסצנה המוזיקלית. מרגש לא רק כי הוא מאוד מצופה בקרב מביני דבר, אלא כי סוף סוף קיבלנו אלבום פופ נושא בשורה, כמו שלא קיבלנו מאז 2008 עם אלבום הבכורה של ליידי גאגא. אבל שלא תטעו, מעבר לכך ששתיהן רוצות מאוד להיות כוכבות ושיש להן סטייל בולט, אין ביניהן יותר מדי נקודות דמיון.

צ'רלי, בת עשרים ואחת בלבד (!), מכניסה סאונד חדש שהיה נוכח עד כה רק באלטרנטיב אל תוך הפופ: הסאונד השמיימי והחלומי, אוורירי ומלא הדהודים, שמתחתיו זורמים ביטים עכשוויים של מכונות תופים. סאונד אפלולי לרוב שמתאים גם לחורף וגם לקיץ, גם ללילה וגם ליום, אבל בעיקר לחלומות בהקיץ ולבילויים עם חברים. כל שיר פה הוא פשוט באנגר של להיט פופ, שמצד אחד יכול להיחשב צ'יזי אבל מצד שני קסם הנעורים שלו כל כך טבעי ומשכנע שאי אפשר לא להיכבש. ניכרות פה השפעות של כוכבי הפופ שצ'רלי גדלה עליהם, אבל היא לא דומה לשום דבר אחר.

בנוסף על המוזיקה, צ'רלי היא גם אושיית אופנה עם סטייל יוצא דופן שמעלה על נס את הניינטיז (ובהתאם, הקליפים שלה אדירים). הסגנון הזה בולט גם במוזיקה עצמה, ששומרת על קוליות גם כשהמילים קצת פגיעות או קיטשיות: אחרי הכול, הטקסטים באלבום (שבכולם יש לה קרדיטי כתיבה), המוגשים לרוב כראפ עדין ואגבי, מתארים את החיים הרומנטיים שלה מלפני ומלפנים.

הנקודה החלשה היחידה היא שכמעט כל האלבום מורכב משירים שכבר שוחררו בעבר, כסינגלים או במסגרת המיקסטייפים ששיחררה, כך שלמעריצים הותיקים הוא לא מחדש יותר מדי – אבל הוא עדיין מעולה ומכיל כמה משירי הפופ הטובים ביותר של השנים האחרונות, כמו You're the One, Grins וNuclear Seasons. חבל, אגב, שלא הכניסה את Dance 4 U המעולה מהמיקסטייפ האחרון Super Ultra.

בשורה התחתונה: צ'רלי מתוקה לחלוטין והמוזיקה שלה היא מופת של פופ נעורים – ככה צריך לעשות את זה! הטבעיות שבה היא מגישה את הסטייל המגניב שלה מדהימה. גם אם שמעתם עליה רק בזכות שיתוף הפעולה עם איקונה פופ בI Love it או רק בהמלצה הזו, אל תיתנו לעצמכם לפספס אלבום פופ נושא בשורה.

True Romance / Charli XCX, אפריל 2013, 47:02 דקות, Atlantic Records. המאמר פורסם בגרסה מקוצרת במעריב לנוער במאי 2013.

 כתיבת תגובה