ביקורת מוזיקה: מתמסטלים עם Woman, אלבום הבכורה של הצמד Rhye

Rhye-Woman-בתור כתב לקהל בכל הגילאים, וגם כחלק מהאידיאולוגיה האישית שלי, אני מתנגד לשתיית אלכוהול ולעישון חומרים מכל סוג שהוא; את החומרים הממסטלים שלי אני צורך בדרך חדשנית, נעימה ובטוחה הרבה יותר: דרך האוזניות. בשנים האחרונות במוזיקת השוליים צצים עוד ועוד אמנים שטובים ב, נשתמש בפועל הזה שוב, למסטל את המאזין, אם באמצעים מתוחכמים יותר או פחות. Rhye באלבום הבכורה שלהם מוכיחים שמספיקה רק מוזיקה שקטה, משיית ושלווה עם ווקאלז עדינים כדי להרגיע את השומע, לא משנה מה מצב הרוח שלו.

לפני כשנה, כשריי הוציאו מיני אלבום בן שלושה שירים והתחילו לזכות בתשומת לב ציבורית, הם שמרו על זהותם בסוד; כל מה שהיה ידוע זה שהם שני אנשים מלוס אנג'לס שעושים מוזיקה. היום ידוע קצת יותר: הצמד מורכב ממייק מילוש (מפיק, ווקאליסט וצ'לן) ומרובין חניבל (מלהקת הפופ הדנית Quadron, שהיא גם הלהקה האהובה על הזמרת אדל). המוזיקה שהם עושים נשמעת מאופקת יחסית לפופ המודרני, אבל מצליחה לבטא יפה מצבי רוח בדרכה העדינה. אלבום הבכורה שלהם, Woman שמו, נע בין שמחה שמשית כמו בHunger הקצבי, נוסטלגיה עצלה, נוגה ויפהפייה בOne of Those Summer Days ורוגע אביבי כמו בשיר הפתיחה Open. השיר המעולה הזה, אגב, שוחרר גם כסינגל ראשון מתוך האלבום, והקליפ המקורי שלו מציג, לומר בלשון יפה, אנשים מתנים אוהבים, אבל באופן לא פרובוקטיבי להדהים.

האלבום מקפיד לא להיכנס לאזור האפור והטובעני שנקרא "דיכאון", אבל מה שיפה במוזיקה של ריי זה שהיא גמישה ומתאימה את עצמה למצב הרוח שלך, בין אם הוא שמחה, עצב ואפילו עצבים, ובלי שאתה שם לב, מרככת אותו. (אני אומר את זה מניסיון.) והוא אפילו בכלל לא משעמם!

בשורה התחתונה: מקסים, מרגיע וממסטל.

Woman / Rhye, מרץ 2013, 35:48 דקות, Republic Records. המאמר פורסם במעריב לנוער במאי 2013.כתיבת תגובה