ביקורת מוזיקה: Petite Nature, מיני-אלבום הבכורה של צביקה פורס

petite nature tzvika forceמילה פה מילה שם, צבירה לורבר (26) – הידוע בשם הבמה שלו "כוח צביקה" (Tzvika Force) – התחיל להודיע לרשת האינטרנט על קיומו כבר לפני שנה, עם הקליפ האפלולי לשיר For Breaking My Heart. לפני כשנה וחצי פירק את להקתו, ומאז התחיל לגבש את שחרור הסולו הראשון שלו, מיני אלבום בן חמישה שירים בשם Petite Nature. בצרפתית, אגב, המשמעות של הביטוי היא מישהו רגיש ושברירי, נסיך מפונק. זה בדיוק מה שצביקה רצה להפסיק להיות בכך שנכנס סוף סוף לסטודיו והקליט את השירים שלו. התוצאה של שבירת העצלנות הזו היא אוסף יפה ואפלולי של חמישה שירים קצביים ומוזרים קמעה, שכבר זוכה לתשומת לב תקשורתית חיובית מאוד.

משהו באווירה מזכיר את Hard Magic, אלבום הבכורה של היוצרת הישראלית רותם אור. אבל כאן יש נוכחות דומיננטית יותר של תופים, ביצועים ווקאליים גבריים ודרמטיים (שומעים שצביקה מתאמץ כשהוא שר, אבל התוצאה דווקא טובה) ותחושה כבדה יותר. נקודת ההשקה הבולטת ביותר בין השניים היא הטקסטים. אלו של צביקה אמנם פחות אקספרימנטליים משל אור, אבל שניהם מרכיבים שירים מרצף משפטים מופשט ולא ברור באנגלית עשירה.

האי-פי נפתח עם שני השירים המעולים ביותר שלו, Take What You Can Take From Me – שהוא גם האלקטרוני ביותר באלבום – וAccident, שיר באמת יוצא דופן באיכותו, אשר זכה גם לקליפ יפה. שלושת השירים האחרים מעט פחות טובים, אבל לא רעים בכלל. בנוסף על השירה, צביקה מנגן בהם בפסנתר, כשעל ההפקה המוזיקלית הכוללת אחראי בן ספקטור. הסאונד הכולל של האלבום מחבק מצד אחד ואפלולי מצד שני, צבוע בצבעים חומים וחמים. זה לא אוסף מושלם, אבל הוא בהחלט בשורה רועמת על אמן חדש ומסקרן בסצנה.

הביקורת פורסמה במעריב לנוער במאי 2013.כתיבת תגובה