ביקורת מוזיקה: Tetra, אלבום הבכורה של ההרכב הצרפתי C2C

c2c-Tetraהישראלים מקבלים מוזיקה מחו"ל באיחור של כמה שבועות עד חודשים – בדרך כלל מבחינת פופולאריות והשמעות ברדיו, אך לפעמים גם מבחינת תאריכי הגעת דיסקים חדשים לארץ – אבל יש אלבומים שצריך פשוט לומר תודה שהגיעו ולשתוק. לדוגמה, Tetra, אלבום הבכורה של ההרכב הצרפתי C2C (ארבעה בחורים מנאנט שבדרום המדינה): הם פעילים בתעשייה כבר משנת 1998, הוציאו אלבום ראשון בספטמבר 2012 (!) – ורק עכשיו, כמה חודשים טובים לאחר מכן, הוא נוחת גם בישראל. מצד אחד חבל ששוב אנחנו באיחור, ומצד שני – מה הייתה הסבירות הכללית שנשמע עליהם? כך או כך, כדאי לתת להם צ'אנס – הם מספקים את הפופ הכי מרענן וכיפי של התקופה האחרונה.

ראוי לציין שאין מילה בצרפתית באלבום, ובכלל, הלהקה לא בקטע של לשיר בשירים שלה. היא מתמחה בשיטת עבודת מוזיקלית שנקראת Turntablism, כלומר יצירת מוזיקה חדשה בעזרת קטעי סאונד מתקליטים ומיקסר (לא זה שבמטבח). קצת כמו דיג'יי שאדו, אבל עם הרבה מאוד פופ, עם מילים מקוריות ועם לחנים שיכולים בקלות להפוך ללהיטים.

מתוך ארבעה עשר שירי האלבום מתארחים זמרים וראפרים בשמונה, כשבשאר רק סמפולים מתקליטים. למרבה הפלא, ואף על פי שהאלבום אורכו שעה עגולה, אין רגע אחד משעמם: ההפקות המתוחכמות ברמה גבוהה מאוד אך לא מתישה, וכולן קצביות ומקפיצות בטירוף. אמנם הסאונד שמאפיין את הפופ של 2013 הוא השמיימי והמהדהד, והאלבום הזה היה מצליח יותר אם היה יוצא לפני שנה או שנתיים, אבל גם כעת הוא עושה את העבודה. למרות שכרגע הפסגה היחידה שכבש האלבום היא זו של מצעד האלבומים הצרפתי, לא קשה לדמיין שירים כמו Who Are You, Down the Road וBecause of You בראש המצעד של אמטיוי, לדוגמה, או אפילו של גלגל"צ.

בשורה התחתונה: פופ מצוין ומרקיד.

Tetra / C2C, הליקון. הביקורת פורסמה במעריב לנוער במאי 2013.כתיבת תגובה