ביקורת מוזיקה: על המהדורה המחודשת לDevotion, אלבום הבכורה של ג'סי וור

Jessie-Ware-Devotion-The-Gold-Editionשנה עברה משאלבום הבכורה המכשף של ג'סי וור יצא והוסיף לחות מטורפת לחום של סוף אוגוסט. השחרור היחיד מאז שהתקרב לרמות החושניות המטורפות שמאפיינות את המוזיקה של וור הוא Woman, האלבום הראשון של הצמד האמריקאי Rhye. אבל אי אפשר להשוות את ההצלחה של השניים, אולי כי בנוסף לעידון וליופי, מוזיקת הנשמה-עם-נגיעות-אלקטרוניות של ג'סי ניחנה גם בקצב דומיננטי שימנע מכם לנמנם באמצע.

האלבום, כידוע, זכה לקבלת פנים אוהדת ביותר מצד המבקרים ומצד הקהל, וג'סי הפכה לאחת הכוכבות הגדולות של השנה בעולם האלטרנטיב, ואפילו שלחה ידיים אל עבר המיינסטרים – הסינגל Wildest Moments, לדוגמה, נחרש קשות בגלגל"צ. האלבום שלה יצא בגרסה אמריקאית והצליח יפה במכירות גם שם, אבל חברת התקליטים שלה החליטה כנראה שהפרה החולבת לא נוצלה מספיק והוציאה מחדש את האלבום בגרסת "זהב": כלומר, גרסת הדלוקס המקורית של האייטונס, שכוללת עוד שני שירים חביבים ושתי גרסאות אקוסטיות מנומנמות, ובנוסף עוד ארבעה שירים חדשים. האחד הוא גרסה של ווילדסט מומנטס עם בית ראפ מיותר של A$AP Rockey, והשני רמיקס יפה של דיסקלוז'ר לRunning המעולה. נוספו עליהם הסינגל החדש Imagine It Was Us שהולך על קו מוזיקלי שונה בתכליתו מזה של שאר האלבום, רצועת דאנס קלילה שמזכירה את מדונה של האייטיז, ועוד שיר חמוד בשם Valentine.

כן, זה לא שחרור לעניין, והניסיון שלו לחלוב עוד כסף מההצלחה של האלבום הראשון בוטה וצורם. אבל אי אפשר באמת להיכנס בו, כי השירים המקוריים והמעולים נמצאים פה, והאיפוק, הרגישות והיופי שלהם עדיין סקסי להפליא. ג'סי, שמופיעה בישראל במאי במסגרת פסטיבל פלאגפסט, כנראה תנדוד בקרוב למוזיקה קצבית יותר, וזה הזמן להתענג שוב על ההתחלה העדינה והמכשפת שלה.

Devotion – the Gold Edition / Jessie Ware, הליקון, 2013. המאמר פורסם במעריב לנוער במאי 2013.כתיבת תגובה