ביקורת מוזיקה: Settle, אלבום הבכורה של הצמד הבריטי Disclosure, הוא אוסף להיטים משמיעה ראשונה

disclosure-settle-albumדיסקלוז'ר הם האולד סקול החדש. הסאונד שלהם ממש קלאסי, כל שיר נשמע כמו להיט גאראז' בריטי משנות התשעים, ועדיין, הם אחד הצמדים הכי טובים של מוזיקת האוס השנה. מדובר בשני אחים בריטיים, האחד בן 22 והשני בן 19 – רק לא מזמן בכלל הותרה לו כניסה רשמית לכל מיני מועדונים עם הגבלת גיל – והם כבר אחד הדברים הכי לוהטים בעולם. אולי עד עכשיו לא כולם שמעו עליהם, ומתוך האמנים המתארחים הרבים שתרמו את קולם לשירי אלבום הבכורה Settle מוכרים בערך שלושה או ארבעה, אבל אין ספק שכרגע מעטים האמנים שיסרבו לשיתוף פעולה איתם.

כשעה אורכת המסיבה של דיסקלוז'ר, על פני 14 רצועות, ועוד 4 בגרסת הדלוקס. אין בה רגע אחד שקט או מהורהר: הכול האוס קצבי, אסתטי אלגנטי להדהים שיגרום לכם לרצות לרקוד. מתוך האלבום יצאו שלושה סינגלים מעולים: Latch הקליט עם סם סמית', White Noise עם אלונהג'ורג' שהפך ללהיט ונחרש בMTV וYou & Me בו מתארחת אלייזה דוליטל החמודה, שהזכיר לכולנו שגם מוזיקת האוס יכולה להיות רומנטית, תמימה ומקסימה. מתוך שאר השירים ראויים לציון גם F For You הסקסי וVoices המצוין, אבל כל שירי האלבום מומלצים גם הם. למען האמת, זו דווקא נקודת החולשה שלו.

האחים אולי יודעים לעשות מוזיקה מגניבה ומקפיצה, אבל הם משתמשים באותם כלים לאורך כל האלבום ורוב השירים פשוט נשמעים כמו המשכים אחד של השני, כי המקצבים חולקים בסיס משותף רחב מדי. כשהאלבום באורך שעה בגרסתו הרגילה, זה מורגש. לפחות אפשר להתנחם בעובדה שאולי כל השירים נשמעים אותו דבר, אבל כולם טובים, ואפשר לשמוע אותם ברצף בלי שיימאס. אלבום הקיץ הראוי הראשון של השנה.כתיבת תגובה