קולנוע, פסח 2013: אנשי הספר ממליצים לאילו סרטים ללכת ועל אילו לוותר בחול המועד

הקרודיםסרט מצויר עם הילדים, אקשן עם החברים או סתם קומדיה קלילה? כך או כך, לפעמים קשה לבחור מתוך מגוון הסרטים המוצגים בקולנוע אחד שיתאים לכם. כדי לעשות סדר, אנשי הספר ממליצים על אילו סרטים כדאי ללכת – ועל אילו לוותר. בסיום הסקירה הקצרצרה על כל סרט מופיע לינק לביקורת המלאה, הכוללת גם את הטריילר של הסרט.

חג שמח!

הקרודים

סרט האנימציה החדש של דרימוורקס מתעלה מעל ציפיות הרצפה שהציב הטריילר ומספק בידור קליל וכיפי לחול המועד. עלילת הסרט מזכירה את זו של "עידן הקרח", רק עם בני אדם במקום חיות: משפחה פרהיסטורית שרגילה לחיות במערה החשוכה והבטוחה שלה, עד שהעולם מתחיל להתפצל ליבשות והם מוכרחים לתור את סביבתם החדשה ולקבל את השינויים שמציפים אותם. אנימציה יפה ומלאת דמיון, מסר חביב (גם אם נמסר בצורה גסה) והומור נמוך שפשוט עובד. חמידות.

למאמר המלא

גוף מארח פוסטר הסרט בעבריתגוף מארח

מלאני ואחיה הצעיר הם בין הניצולים האנושיים ששרדו פלישת חוצנים לכדור הארץ. העיקרון המנחה של החוצנים – הקיימים רק כנשמות ולא כגופים – הוא להשתלב בכוכב הלכת שהם מגיעים אליו ולהפוך אותו למושלם, אבל מאחר שבני האדם גילו התנגדות, ההשתלטות התרחשה בניגוד לרצונם. החייזרים משתילים את עצמם בגופים של בני האדם וכך מתנהלים בעולם שלנו, אבל נמצאים במצוד מתמיד אחרי אחרוני הניצולים האנושיים. סימן הזיהוי של גוף אנוש שמאוכלס בנשמת חוצן הוא צבע העיניים, שמשתנה לכחול זרחני.

מלאני נתפסת על ידי החייזרים ומושתלת בה נשמה שאמורה לעזור לסוכנת בשם "מחפשת" לאתר את שאר הניצולים האנושיים על ידי מציאת גישה לזיכרונות שנשארו במוח האנושי שלה. אלא שלא כל העקבות הוסרו, ומלאני ממשיכה להתקיים גם היא לצד "נוודת", נשמת החייזרית, באותו הגוף. נוודת מחונכת לעזור לבני עמה החוצנים למצוא ולהרוג את אחיה ואת אהובה ג'ארד; מלאני תילחם בכל מחיר.

נוכלת בהזמנה פוסטר הסרט בעברית"גוף מארח" משלב בין מד"ב אקשני לרומנטיקה דביקה סטייל דמדומים, מה שהופך אותו לסרט המושלם עבור האבא שמחפש עניין והבת שרוצה את משולש האהבה והחתיכים. ויכול להיות שיש לנו פה גם מסר על החיים הקשים של האישה בעולם המודרני?

למאמר המלא

נוכלת בהזמנה

ל"נוכלת בהזמנה" יצא שם רע כבייבי שהאחים כהן זרקו – לאחר שנכתב התסריט ובשונה מהרגלם, הם ויתרו על עבודת הבימוי שלו ומסרו אותו לידיים אחרות. למרבה הצער, הסרט באמת די גרוע: קומדיה אמריקאית בינונית על אוצר אומנות יבשושי שמגייס זייפן אומנות מוכשר וכוכבת רודאו מחור נידח בטקסס כדי למכור לאיל תקשורת יצירה מזויפת של מונה. גם צוות השחקנים המרשים (קולין פירת', אלן ריקמן וקמרון דיאז) לא מציל את המצב. אפשר לוותר.

למאמר המלא

ספרינג ברייקרס פוסטר הסרט בעבריתספרינג ברייקרס

הסרט היחיד שהוא כל כך גרוע עד שהוא כמעט טוב. ארבע נערות קולג' שודדות מסעדה כדי לממן חופשת אביב מטורפת, אבל העניינים משתבשים כשגורלן נקשר בזה של גנגסטר קשוח. בתפריט: סקס, סמים, אלימות, סקס, סמים, סקס, סמים, מוזיקת דאבסטפ איומה. עלילה? עזבו, קחו עוד קצת מונטאז'ים. ארבע השחקניות הראשיות בו שידועות ככוכבות ילדים רצו שבירת תדמית וקיבלו אותה, אבל הן לא יכלו לבחור בסרט רציני יותר? מומלץ רק אם אתם ממש להוטים לראות שדיים, סמים ואלימות על המסך הגדול, למרות שהסוף של הסרט מגניב ביותר.

למאמר המלא

מלשין

אבן לבן מתבגר שהופלל על ידי כנופיית סמים משתף פעולה עם הFBI כדי להתחזות לסוחר סמים בעצמו ולתפוס את המפלילים. העלילה, כמו שהבנתם, לא בדיוק אמינה, אבל הסרט מספק אקשן מעולה לצד פן רגיש יותר ואכפתיות שלפי הדמויות. הימור בטוח אם אתם חושקים בסרט פעולה טוב.

מולייר על אופניים פוסטר הסרטלמאמר המלא

מולייר על אופניים

דרמה קומית על שחקן טלוויזיה מצליח שמבקר את חברו המבוגר, שחקן בפרישה, בעיירת הקיט הצרפתית הקטנה בה הוא גר. הוא נושא עמו הצעה: לשחק בהצגה "המיזנטרופ" שהוא מעלה. ההצעה אינה נענית בחיוב אבל גם לא בשלילה, ובזמן החזרות הניסיוניות מערכת היחסים בין השניים מתעקמת עוד ועוד עד שטיבה האמיתי מתברר לצופים.

יצירה שלווה והומוריסטית שמציגה בסופה אמת כואבת, בתיבול הרבה ציטוטים מהמחזה המפורסם של מולייר. לאליטיסטים.

למאמר המלא 

חשבון משותףחשבון משותף

מנהל חשבונות שקט ובעל משפחה, מגלה יום אחד כי זהותו נגנבה. כרטיסי האשראי שלו נחסמים, המשטרה מאשימה אותו בפשעים שלא בוצעו על ידו, והמעסיק שלו עומד לפטר אותו בשל הסתבכויותיו דווקא כשניתנה לו הזדמנות להתקדם ולשפר את מצבו הכלכלי. לבקשתו, הוא מקבל אורכה לאתר את מי שבגינו חייו עומדים להיהרס. על פי כמה רמזים הוא יוצא לפלורידה למצוד אחר האשם, שמתגלה דווקא כאשמה – אישה שמנמנה וחצופה.

סרט אמריקאי במובן הרע של המושג: הרעים רעים מאוד, וסופם מר, הטובים זוכים לאושר ולעושר, ואלה שהם רעים-כלפי-חוץ-אבל-בעלי-סיבה-טובה-להיות-כאלה, זוכים לגאולה ולהזדמנות לחיים טובים יותר, לא לפני שבאו על עונשם בגין חטאיהם, כך שכ-ו-ל-ם מרוצים. ההומור ברצפה. רק אם אתם ממש, ממש, ממש נואשים לקומדיה טיפשית.

למאמר המלא

הייד פארק על ההדסון

ביוני 1939, כשמלחמה איימה על אירופה, יצאו המלך ג'ורג' השישי ואשתו אליזבת לביקור בקנדה ובארה"ב. במהלך הביקור בילו סוף שבוע עם נשיא ארה"ב רוזוולט ורעייתו בבית אמו של הנשיא. המפגש הזה הוא מרכזו של הסרט, שמעדיף להתרכז יותר ביחסים הבין אישיים בין הדמויות ולשלב הומור; העלילה לא מהודקת מספיק, אבל המשחק המעולה של צוות השחקנים מציל את המצב.

למאמר המלא

תרז פוסטר הסרט בעבריתתרז

סרטו האחרון של הבמאי הצרפתי המפורסם קלוד מילר, בכיכובה של אודרי טוטו המקסימה הזכורה לטובה מ"אמילי", שהפך בינתיים לקלאסיקה מודרנית. בעלילה: אישה מכפר צרפתי משעמם בשנות העשרים מחליטה להרעיל את בעלה הלא מושך ששודך לה, אבל הדגש הוא על האווירה השלווה והמשעממת, המשחק המעולה של צוות השחקנים והבימוי הנהדר של מילר. אם אתם יודעים להעריך עבודת בימוי טובה ולא נתרעים מסרט טיפה משעמם, לכו על זה.

למאמר המלא

היחידה

סרט מתח אנגלי המספר על יחידה מיוחדת במשטרה הנלחמת בפושעים אלימים במיוחד בדרכים לא שגרתיות. פעלולים, הריסות, התפוצצויות, אקשן: אין רגע אחד משעמם. מצד שני, הוא כל כך טוב שגם צופים שלא אוהבים את הז'אנר נכבשו.

למאמר המלא

 כתיבת תגובה