You are currently viewing איך להקים תקציב כזוג נשוי טרי

איך להקים תקציב כזוג נשוי טרי

לנהל את הכסף שלך בעצמך זה קשה מספיק, אבל לעשות את זה בתור נשוי טרי זה אתגר חדש לגמרי. לך ולבני הזוג שלך יש דרך משלך לעשות דברים, וזה יכול להיות קשה למצוא דרך לעבוד יחד על הכספים שלך.

 

בפרט, ערכי כסף סותרים עלולים להזיק לנישואים. אם אדם אחד מוציא בזמן שהשני אוהב לחסוך, זה יכול לגרום לחיכוכים רבים.

 

מחקר אחד מצא שאם אחד מבני הזוג מאמין שהשני מוציא כסף בטיפשות, הדבר מגדיל את סיכויי הגירושים שלהם ב-45%. למרבה המזל, אתה ובן זוגך יכולים למצוא דרכים לעבוד יחד ולהשתמש בסגנונות הכסף הטבעיים שלך כדי להשלים זה את זה.

שלבים לתקצוב נכון נשואים טריים

אם התחתנתם לאחרונה, זה הזמן המושלם להתחיל לעבוד על הכספים שלכם עם בן הזוג. להלן חמישה שלבים כדי להתחיל.

 

החליטו אם תשלבו את הכספים שלכם

ההחלטה הראשונה שכל זוגות נשואים צריכים לקבל היא האם לשלב או לא לשלב את הכספים שלהם. ובהתאם להעדפות שלך, זה ייראה קצת שונה עבור כולם.

 

לדוגמה, זוגות מסוימים בוחרים להפריד את רוב הכספים שלהם עם חשבון משותף אחד או שניים בלבד. אחרים מעדיפים לשלב את חשבונות הבנק, כרטיסי האשראי שלהם וחתימה משותפת על כל ההלוואות ביחד.

 

החליטו מה מתאים לשניכם בהתבסס על סדרי העדיפויות שלכם. ואם תחליטו להפריד את הכספים שלכם, זה בסדר – אין פתרון אחד שמתאים לכולם כשזה מגיע לנישואים או כסף.

 

היו כנים לגבי המצב הפיננסי שלכם

בין אם תחליט לשלב את הכספים שלך או לא, חיוני להיות כנה לגבי המצב הכלכלי הנוכחי שלך. אם אתה מביא הרבה חובות לנישואים, זה משהו שבן הזוג שלך צריך לדעת עליו.

 

עבור אנשים רבים, זה עשוי להתחיל בכך שתהיה כנה עם עצמך לגבי הכספים שלך. אנשים רבים נמנעים מלהסתכל על החוב הקיים שלהם מתוך פחד או אשמה. אם אינך בטוח היכן אתה נמצא מבחינה כלכלית, הקדיש את הזמן כדי להבין זאת כדי שתוכל לתקשר בפתיחות עם בן / בת הזוג שלך.

 

וכאשר אתה מתקשר עם בן / בת הזוג שלך על כסף, זה חיוני ליצור אזור נטול שיפוטיות. גם אם בן הזוג שלך עשה כמה בחירות פיננסיות גרועות, גש למצב מנקודת מבט ניטרלית. פעולה זו תאפשר לשניכם להמציא תוכנית להתקדם.

 

דברו על היעדים הפיננסיים שלכם

כעת כשאתה ובן זוגך יודעים היכן אתה נמצא מבחינה כלכלית, אתה יכול להתחיל לדבר על המטרות העתידיות שלך. יותר מדי זוגות נשואים לא יודעים את סדר העדיפויות הפיננסי שלהם או לאן הם מנסים להגיע.

 

ראשית, חשוב לוודא שיש לך ולבני זוגך את היסודות. זה כולל:

 

היפטרות מחובות: אם למישהו מכם יש חוב כלשהו בכרטיס אשראי בריבית גבוהה, עליכם להמציא תוכנית לפרוע אותו באופן מיידי.

בוא עם קרן חירום: לך ולבן הזוג שלך צריך להיות קרן חירום לחצי שנה. פעולה זו תעזור לך להימנע מהסתמכות על כרטיסי אשראי בעתיד.

תוכנית פרישה: אם עדיין לא עשית זאת, אתה ובן זוגך צריכים להתחיל להפריש כסף לפנסיה. ככל שתתחיל מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי שתגיע ליעדי הפרישה שלך.

לאחר שתכסה את היסודות, תוכל להתחיל לדון ביעדים פיננסיים אחרים שאתה ובן זוגך מקווים להגיע אליהם. לדוגמה, האם אתה רוצה לקנות בית בחמש השנים הקרובות או לחסוך לטיול בלתי נשכח?

 

כתוב את היעדים הפיננסיים שלך ודון באילו צעדים אתה יכול להתחיל לנקוט כדי להגיע אליהם. לדוגמה, אם הנסיעה היא בראש סדר העדיפויות, כדאי לשקול להקים קרן נסיעות לשקוע.

 

צרו תקציב ביחד

עכשיו הגיע הזמן ליצור את התקציב הראשון שלכם כזוג נשוי! ואל תרגישו רע אם זו לא חוויה נעימה בהתחלה. תקציב מלחיץ את רוב האנשים, וייקח זמן להבין איך לעבוד יחד על התקציב שלך.

 

התחל על ידי הבנת המשכורת המשולבת שלך והחליט באיזו גישת תקציב תנקוט. באופן אישי, אני ממליץ להשתמש בתקציב מבוסס אפס שבו כל דולר שאתה מרוויח מוקצה לעבודה.

 

לאחר השלמת התקציב, לא אמור להישאר כסף. מצאתי שהאסטרטגיה הזו היא הדרך הטובה ביותר להשתלט על הכספים שלי ולהימנע מהוצאות יתר.

 

כאשר אתה יוצר את התקציב שלך, הקפד לתכנן הוצאות חודשיות, הוצאות לטווח ארוך, תשלומי חובות וחיסכון. משם, תוכל לשנות לפי הצורך ולעקוב אחר ההוצאה החודשית שלך.

 

קשור: איך לחסוך כסף על ידי שימוש בקוד קופון KSP?

 

קבעו צ'ק-אין חודשי

למרבה הצער, החלק הקשה לא נגמר ברגע שהגעתם יחד עם התקציב הראשון הזה. אתה ובן זוגך צריכים להמשיך לבדוק את התקציב שלך ולדבר על הכסף שלך מדי חודש.

 

אתה יכול לשקול לתזמן צ'ק-אין כסף חודשי שבו תבדוק את התקציב שלך ותדבר על איך עשית באותו חודש. אתה עשוי להבין שאתה מוציא יותר מדי בקטגוריות מסוימות וצריך לקצץ.

 

הנקודה היא שהמצב הפיננסי שלך ימשיך להתפתח ולגדול, וגם התקציב שלך ימשיך להתפתח. חשוב להיות גמישים, לעבוד יחד ולחתור תמיד לתקשורת פתוחה לגבי הכסף שלך.

בשורה התחתונה

בין אם תחליטו לשלב את הכספים שלכם או לא, ניהול הכסף שלכם כזוג טרי עשוי להיות לא קל. אבל אם תמשיך לעבוד ביחד, אתה תשתפר בזה ותתחיל להתקדם לעבר המטרות שלך.

 

הקפידו לשמור על קווי התקשורת פתוחים והניחו את שיקול הדעת בצד כדי שתוכלו למצוא מערכת שעובדת עבור שניכם. ואם אתה צריך טיפים נוספים על תקציב וניהול הכסף שלך, הקפד לבדוק את תשעת השלבים שלי לחופש כלכלי.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://nau.co.il/